banner851

banner955

ÜNİVERSİTE HASTANESİ’NDE ‘YANLIŞLIKLA’ BİR SKANDAL DAHA!

Tepkilerin ve şikâyetlerin dinmek bilmediği Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde vatandaşlar özel hastane ayarında paralı tedavi, yanlış tedavi ve kötü muameleden yakınırken gelen son haber ise ‘pes’ dedirtti. İddiaya göre, COVİD-19’lu hasta yanlışlıkla diğer hastaların bulunduğu bölüme yatırıldı. 2 saat sonra bu hata fark edilse de hem annesi hem de babası salgına yakalanan, kendisi de karantinaya alınan bir vatandaş sosyal medya hesabından duruma isyan etti.

Sağlık & Çevre 01.03.2022, 10:14
5476
ÜNİVERSİTE HASTANESİ’NDE ‘YANLIŞLIKLA’ BİR SKANDAL DAHA!
banner1032

Düzceliler’in şifa bulmak için gidip dert sahibi olduğu Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne tepkiler dinmek bilmiyor. Döner sermaye krallığının hüküm sürdüğü hastanede vatandaşlar özel hastane ayarında paralı tedavi, yanlış tedavi ve kötü muameleden yakınırken son haber ise ‘pes’ dedirtti.

Ölümcül ‘yanlışlık’

Babasını tedavi olabilmesi için Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne götüren Birol Mutlu isimli vatandaş, serviste yatan babasının ve refakatçi annesinin bulunduğu odaya PCR test sonucu beklenen bir hastanın bile önlem olarak diğer hastalardan ayrı tutulması gerekirken yanlışlıkla COVİD-19’lu hastanın yatırıldığını iddia etti.

2 saat sonra fark ettiler ama iş işten geçti

Mutlu, 2 saat sonra görevlilerin hatayı fark ederek virüsle enfekte olan hastayı odadan çıkarmasına rağmen hem anne hem de babasının salgına yakalandığını belirtti. Kendisi de temaslı olduğu için karantinaya alınan Mutlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda duruma isyan ederken şikâyetlerin ardı arkasının kesilmediği hastaneyeyse tepki yağdı.

‘Annem ve babam ağır şekilde mikrobu taşıyor’

Mutlu yaptığı paylaşımda, “Düzce Araştırma Hastanesi’ne babam iyi olsun diye götürdüm. Yatış verdiler. Annem de refakatçı olarak yanında kaldı. 2’inci gün pozitif COVİD’li bir hastayı babamın odasına alıyorlar ve 2 saat sonra fark edip çıkarıyorlar. İş işten geçmiş oluyor. Şimdi benim annem ve babam ağır şekilde bu mikrobu taşıyor. Bizler de karantinaya alındık.” ifadelerine yer verdi.

‘Peşini bırakmayacağım…’

Bu duruma neden olan hastane ile ilgili şikâyetçi olacağını belirten Mutlu, “Ben ilgili mercilere yazacağım ve buradan devam da edeceğim. Düzce Araştırma Hastanesi’nde yatan hastalarımıza çok büyük geçmiş olsun şimdiden...” ifadelerini kullanarak bu işin peşini bırakmayacağını söyledi.

Omicron varyantı nedeniyle son 15 ayın zirvesinde seyreden vaka sayılarına karşı ek önlemlerin alınması gerektiği bir dönemde hastane yönetimi ve personelinin işgüzarlığı Düzce Üniversitesi Hastanesi’nden yükselen skandal dizisine eklendi. Öte yandan şikâyetlerin bitmek bir yana artarak çoğaldığı hastaneyle ilgili atılan bir adım olmaması ise kafalarda soru işaretlerine neden olmayı sürdürdü.

Yorumlar (5)
Düzce nın İnsanı 8 ay önce
Bu hastane acilen sağlık bakanlığı na geçmesi gerekiyor başka türlü bu sorunların ardı arkası kesilmez
Düzceli 8 ay önce
Sağlık Bakanlığına geçmeli bu hastane. Her şey paralı. Bütün Düzce tedavi için Bolu’ya gidiyor. Orası da tıp fakültesi hastanesi ama sağlık bakanlığına bağlı.
kemal 8 ay önce
bu hastane kapatılsa daha hayırlı insanlar için. Koca karı ilaçlarıyla kendimizi düzeltiriz en azından. Allah üniversiteye düşürmesin
Aa 8 ay önce
Sn. rektör, Personel Müdürünü neden hala göreve iade ettirmiyor? Yanlışım varsa düzeltilebilir mi?
Düzceli 8 ay önce
Geçenlerde randevulu hastaneye gittim duzce universitesi tahlil istediler alt kata indim bana tekrar randevu almam gerektiğini söyledi randevular doluymuş ama para verirsem hemen randevu açıyor hani doluydu şerefsizlik diz boyu ve kimse buna bir el atmıyor. Zaten hastane değil her tarafı pislik içinde.mecburen gidiyoruz.
22
açık