banner851

banner614

ÜNİVERSİTE HASTANESİ’NE KURULACAK

banner619

Düzce Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Alper Başbuğ, yılda bin 500 doğum yapıldığı Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde tüp bebek ünitesi kurmak istediklerini ve çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

banner846
Sağlık & Çevre 09.10.2017, 09:44 10.10.2017, 09:44
4018
banner844

1996 yılından itibaren hizmet verenDüzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı bünyesine Tüp Bebek Ünitesi’ni kazandırmak için girişimlerde bulunuyor.

Ana Bilim Dalının hizmetleri ve gelecek hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alper Başbuğ,yılda yaklaşık bin 500 ailenin anne - baba olma sevincine ortak olduklarınıKadın Hastalıkları ve Doğum Birimi’netüp bebek ünitesi kurmak istediklerini belirtti.

Görevlendirmeyle 6 aylık tüp bebek tedavisi eğitimini tamamladığını açıklayan Başbuğ,  “Tüp bebek ünitesi dışında kadın doğumun perinatoloji,ürojinekoloji, infertilite alt dallarında uygun poliklinik şartları oluşturarak hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Sadece Düzce’ye Değil, Diğer İllere de Hizmet Ediyoruz
Düzce’nin Karadeniz’in Marmara’ya açılan bir kapısı olduğuna işaret eden Başbuğ, “Düzce; Bolu, Zonguldak, Ereğli, Hendek arasında kalan bir ilimiz. Bu açıdan bizim de hinterlandımız geniş. Sadece Düzce’ye değil, diğer illere de hizmet ediyoruz. Özellikle idrar kaçırma ve rahim sarkması ameliyatlarını sıklıkla yapıyoruz. Kapalı cerrahi açısından da ekibimiz çok deneyimli. Kapalı cerrahide çocuk sahibi olamayan çiftlerin ameliyatlarını, jinekolojik hastalıklar ve kanser cerrahisi tedavilerini yapıyoruz.” diye konuştu.

Haber: Y. SEVER
Yorumlar (4)
G.Güzel 4 yıl önce
Alper hoca gibi işini severek yapan doktorlar çoğalsın ülkemizde.Bebeğimiz için son derece titiz davrandı.Servikal yetmezliği olanlar hiç düşünmeden tercih edebilir.Allah ailesiyle uzun ve sağlıklı günler versin...
Ritimci Fikret 4 yıl önce
Araştırma hastanemiz hakikaten çok iyi işler yapıyor. Başhekim müthiş bir insan. Tepedeki düzgün olursa ekipte sağlam olur. Hoca takviyesi gerekli biraz. Hayırseverler de ekstra yardımlar yapıp farklı cihazlar ve malzemeler almalı.
Duzceli 4 yıl önce
Alper hoca bitane gercekten hakkini vererek yapiyor işini ve duzceyede gereken bi durum tup bebek bi adim atilmasina sevindik
Duzceli 4 yıl önce
Oncelikle alper hocadan alla razi olsun daha gecenlerde bizim ameliyatimizi yapti 23 haftalik bebeyimiz sayesinde 31 ci haftaya ulasti ilgi alaka super morel olarakta motive ediyor bu unuteyide kurdurursa super ihtiyac var