banner614

ÜRETİMDE 3 MİLYONA YAKLAŞILDI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla, Düzce Belediyesi Meslek Ednidirme Kursları (BELMEK) koordinesinde, Koronavirüs Salgınının Türkiye’de ilk görüldüğü geçtiğimiz Mart ayında başlanan maske üretimi, aralıksız devam ediyor. Bugüne kadar üretilen maskelerin sayısı 3 milyona yaklaştı.

banner846
Sağlık & Çevre 15.11.2020, 12:20 15.11.2020, 12:05
582
ÜRETİMDE 3 MİLYONA YAKLAŞILDI
banner844

Türkiye’de Yeni Tip Covid – 19 Salgınında ilk vakanın11 Mart 2020 tarihinde görülmesinin ardından, Düzce Belediyesi Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla, vatandaşların daha kolay ulaşmaları için maske üretimine başlamıştı.

Düzce’deki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile muhtarlar aracılığı ile vatandaşlara dağıtılan maske üretiminde toplam rakam 2 Milyon 548 bin 588’e ulaştı. Kültür Merkezinde oluşturulan atölyede, gönüllüler ve belediye çalışanları tarafından aralıksız devam edilen maske üretiminin, pandemi geçene kadar devam edeceği öğrenildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi ve BELMEK Koordinatörü İlknur Bahar, “Pandemi döneminde halkımızın, salgına karşı en büyük silahlardan birisi olan maskelere daha kolay ulaşmaları için başladığımız maske üretimi, artarak devam ediyor. Maske üretimimiz, pandemi bitene kadar, devam edecek” dedi.

Yorumlar (5)
Düzceli 8 ay önce
Yanındaki doktoruda asli görevine gönder insanlık için işine baksın.
ÖZ TÜRK 8 ay önce
maskelerin lşastikleri ne kadar kısa bırakmışlar.Kulaklar oldu çanak anteni..
Uğur 8 ay önce
İyi güzelde maskeler kağıt gibi birşey ben almıştım maske demeye şahit lazım muhtarların dağıttığı maskeyi kullansan da kullanmasında aynı sadece görüntü. Başka hiçbirşey değil. Ayrıca tel bile yok maskelerde. Gidin para verip alın sağlığınızla oynamayın.
Gürbüz 8 ay önce
Sayın bakan beyimiz!Meşhur maskelerinizden takmak nasip olmadı.Uzunmustafa mahallesinde birçok kişiye sordum kimseye ulaşmamış.kapı kapı dağıtsanız olmuyormu?3milyon maske nereye gidiyor acaba onuda açıklayın lütfen!su paralarını yazarken kapı kapı gezmesini biliyorsunuz?
hamza 8 ay önce
Tarihi hizmet helal olsun.
17°
kapalı