banner851

banner614

UZMAN HEKİM İHTİYACI İÇİN BİR ADIM DAHA ATILDI

banner619

Düzce ve Akçakoca’da görevlendirilmek üzere 7 yeni doktor kadrosu açıldı. Müjdeli haberi duyuran AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce’nin doktor ihtiyacını sürekli takip ettiklerini belirterek “99. dönem münhal doktor atamaları ile Düzcemize 7 uzman hekim kadrosu daha kazandık. ” ifadelerini kullandı.

banner846
Sağlık & Çevre 24.06.2021, 18:50 25.06.2021, 17:13
2374
banner844

Düzce’nin sağlık alanındaki önemli eksikliklerinden olan hekim ve uzman hekim ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalar devam ediyor.

Düzceliler’in sağlık ihtiyaçları il dışına gitmesine gerek kalmaksızın şifa bulabilmeleri için hem fiziki bina yatırımları hem de yeni doktor kadrolarıyla sağlık sistemi güçlendirilmeye yönelik adımlar atılırken Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne  4 ve Akçakoca Atatürk Devlet Hastanesi’ne 3 olmak üzere toplamda  7 yeni uzman hekim kadrosu daha açıldı.

Müjdeli haberi Düzceliler’e AK Parti Genel Merkez kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “99. dönem münhal doktor atamaları ile Düzcemize 7 uzman hekim kadrosu daha kazandık. Atatürk Devlet Hastanesi'ne 4 uzman hekim, Akçakoca Hastanesi'ne de 3 uzman hekim kadrosu açıldı. Hayırlı olsun.” paylaşımıyla duyurdu. 

BAKAN KOCA İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Bir yandan AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı koltuğunda Anadolu’yu karış karış gezerek kadın girişimciliğine teşvik eden bir yandan da milletvekili kimliğiyle Düzce’nin sorunlarının çözümü için mesaisini aralıksız sürdüren Keşir, geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile önemli bir görüşme gerçekleştirmişti.

Görüşmede ana gündem maddesi Düzce’nin sağlık yatırımları ve mevcut ihtiyaçlar olurken Düzce’ye yeni uzmanlık alanları kazandırılması ve doktor kadrosu tahsis edilmesi için fikir birliğine varılmıştı. Keşir’in bizzat Bakan Koca ile olan temasının ardından Düzce’nin hekim ihtiyacına yönelik önemli bir adım daha atılmış oldu. 

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
Esentepeli 1 ay önce
Maksat muhabbet olsun boş işler bunlar
Kemal kaya 1 ay önce
Bu kacıncı müjde ben artık sayamadım
Aa 1 ay önce
Sürekli kadro açılıyor. Gidenler niye gidiyor, bunun da haber yapılması gerekiyor.
mustafa kemal’in askeri 1 ay önce
yeni kadro, tüm cemaat lerden eşit şekilde olmalı.
3 AY 1 ay önce
3 AYDA BİR SÜREKLİ BÖYLE HABER YAPILIYOR, KOMİK DEĞİL Mİ? SIKINTI NEREDE? DOKTORLAR NEDEN DURMUYOR? BAŞHEKİM Mİ SORUN? HASTANE Mİ? DÜZCE Mİ?
buminhan 1 ay önce
düzcenin halkı çok fazla eğitimsiz..
Semih 1 ay önce
Duzceye doktor gelmemesi mustehaktir..gelen doktorlarin bazilarida dayak yiyip gidiyor..Doktor dovene Dalacaksin kol bacak girip kiracaksin..