banner851

banner955

VAKA SAYISI NEREDEYSE SIFIRLANDI

Düzce’de koronavirüs salgını nihayet bitme noktasına geldi. 2 yıl boyunca çok sayıda vatandaşı yaşamdan koparan virüse karşı mücadeleyi kazanan kentte günlük vaka sayısı 1’e kadar geriledi.

Sağlık & Çevre 22.09.2022, 15:45 22.09.2022, 15:15
1884
banner1032

Havaların soğuması ile birlikte vatandaşların, ‘Yeniden atağa geçer mi?’ endişesi yaşadığı koronavirüs kabusunda Düzce’nin vaka sayısını neredeyse sıfırladığı öğrenildi.

Sağlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre; Düzce’de günlük vaka sayısı 1’e kadar düştü. Ateş, halsizlik, baş ağrısı gibi semptomlarla sağlık kuruluşlarına başvuran hastalardan şüphe üzerine alınan PCR testlerinin negatif çıktığını bildiren uzmanlar, mevsim itibariyle grip ve nezle vakalarındaki artışa dikkat çekti.

Özellikle 50 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların gribal enfeksiyonlara karşı kendilerini kapalı ortamlarda daha fazla koruması gerektiğine dikkat çeken sağlık yetkilileri, toplu ulaşım araçlarında ve alışveriş merkezleri gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlarda maske takılması tavsiyesinde bulundu.

Öte yandan koronavirüs salgını dolayısıyla pandemi servisinde yatan hasta olmadığı bilgisi edinilirken, yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısının ise 1 olduğu aktarıldı.

banner844
Yorumlar (0)
20
az bulutlu