banner614

VAKALARIN ARTMASI ÜZERİNE HAREKETE GEÇTİLER

banner619

Koronavirüs Salgınında Düzce’de vaka sayısının son zamanlarda artış göstermesi üzerine Düzce Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere, İl Emniyet Müdürlüğü, Düzce İl Jandarma Komutanlığı ve Düzce Belediyesi harekete geçti. Düzce Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Tuncer, bugün sokağa çıkarak farkındalık oluşturmak için vatandaşlara maske dağıtıp, sosyal mesafe kurallarına uyulması noktasında uyarılarda bulundular.

banner846
Sağlık & Çevre 23.07.2020, 16:59 23.07.2020, 18:09
4593
banner844

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Covid – 19 Salgını küresel çapta tehdit oluşturmaya devam ediyor. Düzce’de son günlerde artan vaka sayılarının önüne geçmek için Düzce Valiliği ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurumlar teyakkuz halinde çalışmalarına devam ediyor.

Koronavirüs Salgını tehlikesine dikkat çekmek için bugün sokağa çıkan Düzce Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, kendilerine bağlı ekiplerle birlikte vatandaşlara maske dağıtarak, doğru maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundular.

“Sosyal Mesafe ve Maske kullanımına dikkat edelim”

Maske dağıtımı sırasında Düzce’de artan vaka sayısı ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Düzce Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Sayın Bakanımız da bu konuyla ilgili daha önce vurgulamada bulundu. Toplu alanlarda muhakkak sosyal mesafe ve maskemize dikkat ediyoruz. Düğünlerde, nişanlarda, kafeteryalarda, cenazelerde mevlit gibi uygulamalarımızda mümkün olduğunca kapalı alanlarda yapmamaya ve sosyal mesafeye de dikkat etmemiz gerekiyor. Bunlarla ilgili Sağlık Bakanlığımızın bilgi hattı internette var. Bütün vatandaşlarımız faydalanabilir” dedi.

“Salgının önüne geçmek için var gücümüz ile çalışıyoruz”

“Normalleşme süreci ile birlikte covid-19 ile mücadelede en önemli unsurlardan bir tanesi sosyal mesafe bir tanesi ise maske takmaktır” diyen Dr. Yılmaz, “Maskeyi doğru takma ve temizlik kuralları da bu duruma dahildir. Bugün Belediye Başkanlığımız, Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarma Komutanlığımız ve Sağlık Müdürlüğümüzden oluşturduğumuz ekiplerle birlikte bu üç kuralı vurgulamak adına hem maske dağıtımı yaptık hem de vatandaşları bilgilendirmek için broşür verdik. Lütfen alınan kurallara uyalım. Vatandaşlarımız ile birebir diyaloğa girerek maske, sosyal mesafe ve hijyenle ilgili bilgilendirmeler yaptık. İnşallah Sayın Bakanımızın da dediği gibi covid-19 ile mücadele edeceğiz. Vatandaşlarımız çok duyarlı davranıyorlar. Her bir vatandaşımıza çok teşekkür ediyorum. Bu konuda da Belediye Başkanlığımız bir milyon maske üretti ve şimdi ise 2 milyon maske ile devam ediyoruz. Vatandaşa duyarlılık oluşturmak adına el birliği ile hep birlikte var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (11)
yorumcu 12 ay önce
yabacılar karantina uygulamasına uymuyorlar tüm düzce risk altında
S. GÖKÇE 12 ay önce
ŞOV ŞOV ŞOV İCRAAT HERKESİN KOLTUĞU SAĞLAM SORUN YOK !
Sadece insan 12 ay önce
Vakalar arttı, hemde test yaptırmaktaki aşırı zorluğa rağmen. Testleri arttırsalar çıkacak vakanın sayısı belli değil. Düğün & cenaze işleri tam gaz sürüyor, haftasonları özellikle Akçakoca'da iğne atsan yere düşmeyecek vaziyette. Bence devlet umudu kesmiş insanımızdan, test yapmayarak salgını bitirme stratejisi izliyor. İnanmayan hastayım diye test yaptırmaya gitsin görsün.
Canberk 12 ay önce
Vatandaş duyarsız ...ah ahhh
Vatandaş 12 ay önce
Ispirin yanındaki kahvehaneye bi baskın duzenlesinler bakalım hep 65 yas ustu amcalar dip dibe. Guya maskeliler maskeleri hep agizlarinin altinda. Duzcede yine bi vurdumduymazlik
Mustafa 12 ay önce
Düzce de sokakta maske dağıtmakla bu iş çözülmez, denetim ve ceza olmadan bu işin önünü alamazsınız, 112 ve 153 e yapılan ihbarlar dikkate alınmıyor
Düzceli 12 ay önce
Reklama gel.
En çok haberi ve şovu yapılanların neyi gölgelemek istediğini Yeni Valimiz Umarım görüyordur.
olmadı 12 ay önce
maske burun altında, düzeltme şekli yanlış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı bulutlu