banner615

banner614

banner701

VATANDAŞLARI DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİLER

banner619

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 16 mahalle de bir haftalık rutin mıntıka temizliğinde elde edilen 1620 kilogram atıkla ortaya çıkardığı ‘AYIP AMA’ yazısıyla temizliğin önemine dikkat çekerek Düzce’nin temiz şehir olması için belediyenin olduğu kadar Düzcelilerinde duyarlı davranmaları gerektiğini vurguladı.

Sağlık & Çevre 13.11.2020, 15:03
1259
VATANDAŞLARI DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİLER
banner785

Düzce Belediyesi Temizlik İleri Müdürlüğü, bir haftalık rutin mıntıka temizliklerin de ortaya çıkan 1620 kilogramlık atıkla yazdıkları ‘AYIP AMA’ yazısıyla farkındalık oluşturarak Düzcelileri çevreye ve sokaklarına sahip çıkmaya daha duyarlı olmaya davet etti.

Müdürlükten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Müdürlüğümüze bağlı ekiplerin, mahallelerimizde rutin mıntıka temizliği çalışmalarında sokak ve caddelerden bir hafta sürecinde topladıkları atık miktarı 1620 kg’dır. Toplanan atıklar sadece 16 mahallemizden toplanmıştır.

Yol kenarlarına, sokaklara, kaldırımlara, orta refüj ve yeşil alanlara gelişi güzel atılan atıklar, hem doğayı hem de insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. El birliği ile çevre bilincini ve farkındalığı ortaya koyabilmek için tüm vatandaşlarımızın birer çevre dostu olarak şehrimize katkı sunmalarını istiyoruz. 

Evlerimiz gibi şehrimizi de aynı ölçüde koruyalım, temiz tutalım. En azından oluşturduğumuz çöplerimizi çöp kutularına atarak çevrenin temiz olması için uğraşalım. Doğa bizim evimiz. Ekiplerimiz sahada şehrimizin her bölgesinde daha temiz Düzce için çalışmalarına devam edecek”.

Yorumlar (4)
Öğrenci 2 hafta önce
Ben her zaman diyorum söylüyorum Düzce halkı çok cahil çok bencil diye bu görüntüler normaldir Buralarda....
Gelişim çöp harita 2 hafta önce
Bir toplumun gelişmişliğini ölçmek istiyorsanız sokaklarının temizliğine ve çöküklerine bakınız.Tum gelismislik haritası burada.
Düzcesever 2 hafta önce
En uygun mesajı vermişsiniz zaten!...
Duzceli 2 hafta önce
Cevreyi cop degilinsanlar kirletir parklara kamare takilmasi lazim
parçalı az bulutlu