banner851

banner614

“VATANDAŞLARIMIZI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

banner619

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ailesiyle birlikte Düzce’nin doğal güzelliklerinden Pürenli Yaylası’nı ziyaret etmiş, sonrasında sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarda “Evimizde yere atmayı düşünemeyeceğimiz çöpleri yer yer buralarda görmek çok üzücüydü” ifadelerini kullanmıştı. Bayraktar’ın sözlerinin ardından Düzce Valiliği harekete geçti. Vali Cevdet Atay’ın talimatıyla yaylalarda tüm kamu kuruluşlarıyla temizlik kampanyası başlatıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 27.10.2020, 10:47 28.10.2020, 14:08
3648
“VATANDAŞLARIMIZI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ”
banner844

İHA-SİHA’larla Türkiye’yi savunma alanında dünyada üst sıralara taşıyan BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz hafta sonu ailesiyle birlikte Düzce’nin doğal güzelliklerinden Pürenli Yaylası’nı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı olan Bayraktar’a, eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve çiftin kızları Canan Aybüke de eşlik etti. Bayraktar’ın Pürenli Yaylası’ndan paylaştığı fotoğraflar binlerce beğeni aldı.

“ÇÖPLERİ GÖRMEK ÜZÜCÜYDÜ”

Paylaşımında “Evimizde yere atmayı düşünemeyeceğimiz çöpleri yer yer buralarda görmek çok üzücüydü. Birkaç adımlık mesafelerde kamp ateşi kalıntıları keza... Emek verilmiş bir sanat eseri gördüğümüzde zarar vermemek için gösterdiğimiz özenin çok daha fazlasını hak ediyor bu güzellikler” sözleriyle gördüğü manzarayı eleştirmiş ve doğaya sahip çıkma çağrısı yapmıştı.

VALİLİK HAREKETE GEÇTİ

Bayraktar’ın sözleri üzerine Düzce Valiliği harekete geçti. Vali Cevdet Atay’ın talimatıyla Düzce’nin yaylalarında tüm kamu kuruluşlarıyla temizlik kampanyası başlattıldı. Bu kapsamda ilk temizleme işlemi de dün yapıldı. 

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Düzce Valiliği resmi sosyal medya hesaplarından, “Biz temizledik. Lütfen çöplerinizi çevreye ve doğaya bırakmayın. Tüm vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” sözleriyle vatandaşlara doğayı korumaya çağırıldı.

Valiliğin resmi hesaplarından yapılan paylaşımda Selçuk Bayraktar da etiketlenerek bilgilendirildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
Düzce 7 ay önce
Temizlik için illa mevkii sahibi birinin söylemesi mi lazım şimdiye kadar neredeydiniz
Ak partili 7 ay önce
İlla üst düzey biri şart dimi
Nurettin arslan düzceli 7 ay önce
.sayın düzcelilere bu konuda duyarlı olmalarını istiyorum
dwed 7 ay önce
ne kadar üzücü , cb kızı ve dağmadı paylaşım yapmasa hiç bir sey olmayacak,yazık
faruk 7 ay önce
İlla birilerinin söylemesiyle yapılmamalı, gereken makamlar görev bilincinde olmalı her zaman! Disiplinsizliğin olduğu yerde işler hep ite kaka ilerler!
23°
açık