banner851

banner955

YAŞANAN ŞİDDETE SESSİZ KALMADILAR

Düzce’de yaşanan şiddet olaylarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Hekim ve sağlık personelinin gördüğü şiddete kayıtsız kalmayan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Düzce İl Temsilciliği yaptığı açıklama ile sorunun çözümüne dikkat çekerek, beklentilerinin ceza değil, eğitim olduğunu söyledi.

Sağlık & Çevre 23.01.2019, 18:33 24.01.2019, 14:51
2373
YAŞANAN ŞİDDETE SESSİZ KALMADILAR

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Poliklinikler servisinin girişinde, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Düzce İl Temsilciliği tarafından düzenlenen basın toplantısında geçtiğimiz gün sağlık personellerinin maruz kaldığı şiddet olayı hakkında açıklama yapıldı.

Sendikanın Genel Merkez MYK Üyesi Pınar İçel Çepe tarafından yapılan basın açıklamasında, yaşanan şiddet olaylarının çokluğuna ve sıklığına dikkat çekildi. Açıklamalarına cezaların caydırıcı olması gerektiğine dikkat çekerek devam eden Çepe, çözümünse eğitim ve bilgilendirme ile olacağının dile getirdi.


“Birileri dövsün, birileri sövsün diye yetiştirmedi”

Sağlık hizmeti sunmak için çalışan insanların, şiddet olaylarıyla karşılaşmasını eleştiren Çepe şu ifadeleri kullandı:

“Anne ve babalarımız, birileri dövsün; hocalarımız, birileri sövsün diye yetiştirmedi bizleri. Bizler sadece herkese eşir, nitelikli sağlık hizmeti sunmak için yetiştirildik. Daha birkaç gün önce Turgutlu’da, dün Düzce’mizde, belki bugün başka bir ilde, devamlı şiddete maruz kalan biz, sağlık emekçiler, ‘bu duruma son verilmeli’ diyoruz.”“Beklentimiz ceza değil”

Hemen her gün şiddete maruz kaldıklarını ifade eden Pınar İçel Çepe, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yasa koyucu tarafından yapılan şiddete karşı cezalar hala tam olarak yeterli olmadığı açıkça ortadadır. Cezalar, caydırıcı olmalıdır. Ancak bizim beklentimiz ceza değil, eğitimle bilgilendirme, halkımızın sağlık emekçisine daha duyarlı, empati kuran, bizlerin de insan olduğu bilincinde ve bizlerin de yorulabileceği düşüncesiyle yaklaşmasıdır.”


“Şiddete dur diyelim”

Şiddet gördüklerinde ve hizmet vermeyi kestiklerinde daha fazla insanın mağdur olduğunu vurgulayan Çepe açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Lütfen sağlık ve eğitim vaşta olak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarda, evde, sokakta, özetle yaşamın her alanında şiddete dur diyelim. Güzel ülkemizde, güzel ilimizde; kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde yaşayalım. Şiddetin kimseye bir şey kazandırmayacağı gibi mağduriyetlere sebebiyet verdiği de unutulmamalıdır.”

SES Genel Merkez MYK Üyesi Pınar İçel Çepe, ‘bu son olsun’ çağrısında bulunarak sözlerini tamamladı.

Haber: İ.İ.AYDOĞDU

banner844
Yorumlar (29)
DÜZCELİ 4 yıl önce
Kimlik yenilemek için randevu aldım. 5 dakıka geç gittim diye 1 ay boyunca randevu vermiyorlar. Şef ile görüştüm yardımcı olmadı.Ben anlayışla karşılayıp çıktım işlerimi her ne kadar zora soksa da. Aynı şey hastanede olunca şiddet mi olmalı
Biraz bilin öyle yazın 4 yıl önce
Dengesiz yorum yapan arkadaşlar orda herkes isini yapıyor. Adam ölüyorsa müdahale edilmiyor mu? Hiçbir acil serviste kimse isini yarım yapmaz yapan işin ucunu kaçırır. Poliklinikte de sıranı bekleyeceksin Bilmeden boş yapmayın
Ben ordaydim 4 yıl önce
Bir doktor nasil saldirir hakarette bulunabilir yazik degil mi annesine sen doktorsun diye dunya senin etrafinda donmuyo doktor bey haddini bil insan gibi konussaydin hic bisi olmazdi hem suclu hem guclu guvenlikler bile cocuga saldirdi hayatimda ilk dega bole birsey gordum daha da hastaneye gidesim gelmiyo kamera kayitlarinda belli bana hak verirsiniz sonra Allab yardim etsin o kisiye
alaplılı 4 yıl önce
doktorlar uslubuna dikkat edecek diyen düzceliler, çarşıda pazarda hep istanbul beyefendisi gibi yaşıyor.
muayenede tesbih çekip, hemşirenin yüzüne geğirip gülen tipler uslup istiyor.
söylenecek sözler var da yayınlamıyorlar...
bez getirelim mi alaplılı 4 yıl önce
Dostum ben de sağlık personeliyim hayatım hastanede geçiyor, sen işin ucunu kaçırmışsın ama. İşe doktor ya da hasta olarak değil insan olarak bakmak lazım. Neler gördüm ben neler..
Aziziyeliden yorumcular i 4 yıl önce
Hangi sendika işçiyi kolluyo.işçinin sırtından para yiyo.ben hiç eski model arabaya binen orta halli bi sendikacı görmedim.
Duzceli 4 yıl önce
Doktorlar ve hasta personelleri once uslublarini duzelticekler yasa cikti diye tum hasta yakinlari yada hastalar suclu olamaz...ego tavan yapmis hepsinde vatandaslarinda sorunlarini dinleyin bide
fahri 4 yıl önce
müge anlının olayları aydınlattığı gibi sadece olaya orada şahit olanlar yazsın da anlayalım olayın gerçek yüzünü
ali 4 yıl önce
bilip bilmeden yazmayın öğlenden önce randevusuna öğlenden sonra geldi sıra beklemeden muayne olmak istedi doktorda yaşlı bir hastayı alıyordu beklemek istemedi tartıştı doktorla güvenliklere bas bas bağırıyordu işinize bakın ben kimim beni tanıyor musunuz diye artislik yapıyordu ben partiden bilmem kimin yeğeniyim diye
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28
kapalı