banner851

banner955

YEŞİLAY’DAN SAĞLIKLI YAŞAMA DAVET

Yeşilay Düzce Şubesi, ‘tam da fırsatı’ diyerek Ramazanda bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri, ücretsiz destek almaları için Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ne (YEDAM) davet etti.

Sağlık & Çevre 14.04.2022, 16:55 14.04.2022, 17:45
728
YEŞİLAY’DAN SAĞLIKLI YAŞAMA DAVET

Bağımlılıklara karşı önleme ve rehabilitasyon alanlarında mücadelesini aralıksız sürdüren Yeşilay, Ramazan ayının iyi ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmak için önemine dikkat çekti. 7’den 77’ye her yaş grubundan bireylere bağımlılıktan uzak bir yaşam sürmesi için çağrıda bulunan Yeşilay Düzce Şubesi, bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri Yeşilay Danışmanlık Merkezine (YEDAM) davet etti.

‘Ramazan güzel bir fırsat’

Tüm İslam âlemiyle birlikte Ramazan ayına ulaşmaktan mutluluk duyduğunu belirten Yeşilay Düzce İl Şube Başkanı Av.Arb. Ali Dilber, “Ramazan ayı nefsimizi kontrol altına aldığımız, irademize hâkim olduğumuz bir ay. Bağımlılıklardan uzak durmak; ruhen ve bedenen kötü alışkanlıklardan arınmak için de çok güzel bir fırsat.” dedi.

‘Sağlığımızın kıymetini bilmeliyiz’

Bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri YEDAM’a davet eden Dilber, “Bu ay sağlığımızın kıymetini bilmek için kendimize vesileler oluşturarak ve bağımlılık yapacak tüm madde ile davranışlardan uzak durarak Ramazan’ı hakkıyla yaşayabiliriz. Tüm vatandaşlarımız sağlığa ve sıhhate davet ederken, bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri Düzce YEDAM’da beklediğimizi hatırlatmak isteriz.” ifadelerini kullandı.

YEDAM’da ücretsiz destek

Yeşilay, Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinde (YEDAM) bağımlılar ile yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve sosyal hizmet desteği sağlıyor. YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi; alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıkları konusunda bilgi verme, doğru yönlendirme, danışmanlık ile ayaktan terapi hizmetleri sunuyor.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız