banner851

banner955

“YETKİLİLER SESİMİZİ DUYSUN”

Bayram tatilinden dolayı sağlık ocaklarının kapalı olması, hem şehir merkezinden hem de ilçelerden hastalanan vatandaşların Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisine akın etmesine neden oldu. Acil Serviste de 2 doktorun görevlendirilmesinden dolayı tedaviler yetişmeyince, Acil Servis önünde uzun kuyruklar oluştu.

Sağlık & Çevre 15.07.2022, 13:00 15.07.2022, 14:13
1537
banner986

Mahşeri kalabalık içerisinde saatlerce beklemek zorunda kalan hasta vatandaşlar bayram tatili nedeniyle sağlık ocaklarının kapalı olmasına rağmen, yeterli sayıda doktoru görevlendirmeyen yetkililere isyan etti.

Görevli doktorların da canla başla bütün vatandaşların hizmetine koştuğu gözlemlenirken, bütün sağlık kuruluşlarının resmi tatile girdiği bu süreçte yetkililerin bu planlamayı neden yapmadıkları sorgulandı.

GEREKSİZ YERE KALABALIK OLUŞTURANLAR DA VAR

Büyük bir çoğunluğunu, ateş, ishal, kusma, bulantı şikâyetleri bulunan çocukların oluşturduğu hastaların yanı sıra, durumunda aciliyet bulunmayan duyarsız vatandaşların da kalabalığa neden olduğu gelen bilgiler arasında yer aldı.

“NEREDE BU YETKİLİLER?”

Hem doktorların hem vatandaşların büyük bir mağduriyet yaşadığı, Acil Servis önünde oluşan izdihama tanık olan Öncü Haber Ekibi, mağduriyet yaşayan vatandaşlara mikrofon uzattı.

Hüseyin Kocaman: “Neredeyse 4 saattir bekliyoruz. Çocuğumun ateşi yükseldi onun için geldim ama içeride adım atacak yer yok. 400 bin nüfuslu bir şehirde bütün sağlık ocakları kapalıyken Acil Serviste bir tane doktor bırakmak akıl işi mi? ondan sonra doktorla vatandaş birbirine düşman oldu diye yaygara koparıyorlar. Burada doktorun ne kabahati var adam tek başına herkese yetişmeye çalışıyor. Yetkililerin acilen bu duruma çözüm bulması gerekiyor!”

“Birisi korona olsa bin kişiye bulaştırır burada…”

Mansur Yıldız: Telefon açıp bizi çağırdılar, dün akşam da geldik. Dün de bugün de 2 saat bekledik. Biz korona olsak buradaki herkesi hasta edeceğiz. İçerisi çok kalabalık! Bir tane doktor var. O da yetiştiremiyor, herkesle ilgilenemiyor. Ne yapalım, ne edelim? Kimi, kime şikâyet edelim?

“SAATLERDİR BEKLİYORUM, DAHA NE KADAR BEKLEYECEĞİM BİLMİYORUM…”

Abdullah Demet: Saat 1 ‘de geldim belki saat 6-7 ‘ye kadar bekleyeceğim. Doktor ne yapsın ki? Biri giriyor içeriye o çıkmadan başkası giriyor. İçerisi insan kaynıyor. İçeride oturacak yer bile yok. Benim de bacağım kırık ve bende dışarıya çıkmak zorunda kaldım. Hastalık (korona) başını aldı gitti.  İçeride bulunan birçok kişi maske takmıyor. Çocuğum merdivenden düştü, başı şişti ama sıra gelmiyor. Bekliyoruz.

“DOKTORLAR YETMİYOR, ATAMA YAPILSIN”

Sevim Okutan: Torunumu parka götürdüm, orada düştü ve kolu kırıldı. 2-3 saattir burada bekliyoruz. İçerisi çok kalabalık daha doktor gelmemiş. Ameliyattaymış. Herkesin derdine derman olsunlar. Doktorlarımız da olsun doktorlarımıza da olsunlar. Doktorlarımız az geliyor yeni tayinler yapsınlar.

banner844
Yorumlar (12)
N arar 1 ay önce
Malesef 15 gün evvel karın ağrısıyla acildeyim 365 no verildi ekranda 320 yazılı 45 dakkada 321 olmadı yanımdaki kıvranan biri bir saatte 5 numara ilerledi dedi
1 ay önce
Ne oldu Sayın Keşir hastaneye doktor yağdırmıştı.
Doktor 1 ay önce
Arkadaş normal bir ülkede bir acilin bu kadar dolu olması için o ülkede deprem sel gibi bir afet olması lazım. Orada bulunan insanların en az yüzde 80i gereksiz ve acil olmayan sebeplerden geliyor. En büyük zararı da gerçekten acil vakalar görüyor. Canı sıkılan geliyor
X 1 ay önce
Doktor vurmaya devAm edin, tarlada yetişiyor sanki devlet doktor göndersinmiş
Zafer 1 ay önce
4,5 saat muayene bekleyeceğinize Boluya gidin. Ben baktım sıra gelecek gibi değil Bolu Abant üniversitesine götürdüm çocuğu. Beklemek yok,alaka çok güzel. İnşaAllah böyle hastane bize de nasip olur.
Vatandaş 1 ay önce
Düzce devlet hastanesinin rektörünü de hemen görevden alın
doktooor doktor 1 ay önce
devlet doktor gondersin
nsm 1 ay önce
belki de senin bile oy verdiklerin doktorlara giderseniz gidin diyor, nasil olacak bu is?
Eksik 1 ay önce
Nöbette 6 doktor var yetişmiyor.Herkes istifa etmiş gitmiş.Taşıma su ile dönmüyor işte.Hasta da mağdur doktor da.Hangi doktor bu şartlarda çalışır ki.Devlet üzerine yapmıyor vatandaş mağdur oluyor onlar da haklı.Bir de gereksiz yere acili meşgul edenler var tabii yüzde 80i öyle
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık