banner851

banner955

YILMAZ “BU DÜŞÜŞTE HALKIMIZIN DESTEĞİ ETKİLİ OLDU”

Yeniden artış gösteren Kovid-19 salgınında umutlandıran gelişme yaşandı. Haftalık vaka sayıları, 100’ün altına düştü. İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, bu düşüşte vatandaşların mücadeleye verdiği desteğin etkili olduğunu söyledi.

Sağlık & Çevre 15.08.2022, 11:32 15.08.2022, 11:34
1055
YILMAZ “BU DÜŞÜŞTE HALKIMIZIN DESTEĞİ ETKİLİ OLDU”
banner1032

Koronavirüs salgınında vaka sayıları Kurban bayramının ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de artış göstermeye başlamıştı. Neredeyse tehlikeli boyutlara ulaşan vaka sayılarında, vatandaşların tedbirleri elden bırakmaması ve aşı çalışmalarında hatırlatma dozlarına ilgi göstermesi ile birlikte yeniden düşüş yaşanmaya başladı.

Düzce’de haftalık vaka sayıları 100’ün altına inerken, şuanda Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 17 kişiden 6’sının entübe edildiği öğrenildi.

Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezine açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Yaşanan bu düşüş bizleri umutlandırdı. Ben öncelikle vatandaşlarımıza bu mücadeleye verdiği destekten ötürü teşekkür ediyorum. Yaşanan bu düşüşte vatandaşlarımızın mücadeleye verdiği destek ve hatırlatma dozlarını yaptırması etkili oldu. Vatandaşlarımız özellikle, aşı çalışmalarında hatırlatma dozuna büyük ilgi gösterdi” dedi.

Öte yandan salgının başladığı ilk tarihten bu yana Düzce’de 397 kişi, koronavirüs salgınına yenik düşmüştü.  

Yorumlar (2)
Vatandaş 2 ay önce
Bu nasıl mümkün olur festivallerde iç içe insanlar artık size inancım kalmadı
Halk 2 ay önce
test olmayan nezle gibiyim diyen binlerce kişi ne olacak peki kendinizi kandırıyorsunuz
14
parçalı bulutlu