banner851

banner955

YILMAZ: “BUNU HEP BİRLİKTE BAŞARDIK”

Düzce’de Koronavirüs vaka sayılarında sevindiren haberler peş peşe geliyor. Yapılan uyarı ve vatandaşların aşılamada hatırlatma dozuna yoğun ilgi göstermesi nedeniyle vaka sayıları 50’nin altına düştü. İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Hep birlikte başardık” ifadesini kullandı.

Sağlık & Çevre 22.08.2022, 11:06 22.08.2022, 14:00
572

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de hızlı bir artış gösteren Yeni Tip Koronavirüs (KOVİD-19)  salgınında vaka sayılarındaki düşüş devam ediyor. Geçtiğimiz ay 300’ün üzerine çıkan vaka sayısı, bu hafta başı itibari ile 50’nin altına düştü.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 15 hastadan 8’inin entübe olduğu bildirildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, vatandaşların da desteği ile bu düşüşün devam edeceğine inandıklarını söyledi. Yaşanan düşüşte vatandaşların yapılan uyarıları dikkate almaları ve hatırlatma dozuna yoğun il göstermelerinin etkili olduğunu kaydeden Yılmaz, “Bu düşüşte vatandaşlarımızın payı büyük. ‘Bunu hep birlikte başara biliriz’ dedik ve hep birlikte başardık. Ben bu düşüşün vatandaşlarımızın da desteği ile devam edeceğine inanıyorum. Uyarılarımızı dikkate alan ve hatırlatma dozlarını yaptıran halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (1)
Ali Veli 1 ay önce
Sadece bu müdürü niye sık sık haber yapıyorsunuz. Sağlık müdürünün hedefi siyasete girmek mi?
17
kapalı