banner851

banner955

YOL KENARINDA ÇÖP DAĞI!

Düzce merkeze bağlı Kazukoğlu Mahallesi’nde bulunan karayolları şantiye alanı yanındaki boş arazi, çöplüğe döndü. Boş araziye bırakılan yüzlerce kiloluk çöp dağı, havaların da ısınmasıyla çevreye kötü kokuların yayılmasına neden olurken, vatandaşlar yetkililerden konu ile ilgili yardım istedi.

Sağlık & Çevre 11.06.2020, 13:15 11.06.2020, 13:26
1991
YOL KENARINDA ÇÖP DAĞI!

Düzce’de çevre katliamına son örnek… Merkeze bağlı Kazukoğlu, Çakırlar ile Tokuşlar mahallelerinin ortak kullanım alanı olan karayolları şantiyesinin yanındaki boş arazi, çöp depolama alanına döndü. Boş araziye bırakılan ve içinde evsel atıkların da bulunduğu çöpler, havaların ısınmasıyla çevreye kötü kokuların yayılmasına neden olurken, vatandaşlar çöplerin bir an önce temizlenmesini istedi.

Bir poşet ya da bir çuval değil yüzlerce kiloluk çöp dağının oluşturduğu yol kenarındaki görüntü ‘Pes’ dedirtirken, bu duruma gösterilen duyarsızlık ise ‘Yine bir Düzce gerçeği’ yorumlarına neden oldu.

Çöplerin bırakıldığı boş araziyi telefonları ile görüntüleyip Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderen vatandaşlar, “Bu konuyla ilgili Düzce Belediyesi’ne defalarca şikayette bulunduk. Beyaz Masa’yı defalarca aramamıza rağmen, bu çöp sorunu ile ilgilenen olmadı.” dedi.

Çöplerin kim veya kimler tarafından bırakıldığı bilinmezken, alanda Kazukoğlu, Çakırlar ve Tokuşlar mahallesi sakinlerinin hayvanlarını otlattığı bildirildi.

banner844
Yorumlar (8)
Özdüzceli 2 yıl önce
Atılan çöpleri inceleyin kimin attığını hemen anlarsınız. Karayollarının yanı başında ve karayollarının haberi yok mu?
İlginç
Enes 2 yıl önce
Karayollarının çöpü kesin cezayı
Enes 2 yıl önce
Bu çöp karayollarının yol kenarlarından topladığı lastik ve çöpleri bu noktaya atıyor bir devlet kuruluşu bunu yaparsa millet ne yapmazki
Ceza 2 yıl önce
Tespit edilip çevre kirliliğinden ceza kesilip kamu davasibaciomali
Madur 2 yıl önce
Düzce belediyesinin vurdum duyymazlığından daha başımıza neler gelecek Allah bilir ?
Pisler 2 yıl önce
İşinize gelince Müslüman olmayın! Böyle Müslüman mı olur!
Vatandas 2 yıl önce
Cevreyi çöp degil insanlar kirletir kamare takilsin ceza yazilsin
Düzceli 2 yıl önce
Ben gördüm belediyenin damperli kamyonu dökerken.
28
kapalı