banner851

banner614

ZİYARETÇİLERİNİ YİNE BÜYÜLÜYOR

banner619

Düzce'nin doğal güzelliklerinden Efteni Gölü Kuş Cenneti, yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınıyla mücadelede geçilen kademeli, normalleşme döneminde yeniden hareketlenmeye başladı.

banner846
Sağlık & Çevre 19.06.2021, 09:30 20.06.2021, 13:57
1497
banner844

Düzce'nin tabiat harikası Efteni Gölü Kuş Cenneti'nde, hareketlilik başladı.

Uzunca bir süre yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyaretin olmadığı Efteni, kontrollü normalleşme döneminde yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı.

Göçmen kuşların mola verdiği sahalardan biri olan ve yaklaşık 150 türde kuşa ev sahipliği yapan 764 hektarlık alandaki kuş cenneti, salgın nedeniyle uzun süre sessiz kalmasının ardından eski günlerine dönmeye başladı.

Doğaseverler ve kuş gözlemcilerinin yanı sıra evlenen çiftlerin fotoğraf stüdyosu olan göl terası, doğal güzelliklerle birleşince güzel görüntüler oluşturuyor.

Bazı kuşların yavrularını dünyaya getirdiği görülürken, sarı nilüferlerin açması da göle ayrı bir güzellik katıyor.

Çevresindeki güzellikler drone ile de görüntülenen göl, ziyaretçilerine doğayla iç içe vakit geçirme imkanı sunuyor.

(AA)

Yorumlar (4)
Naz’mi arar 1 ay önce
pazar günleri sokağa çıkma yasak bari insanları salın doğaya dağa göle ormana kent kalabalığından uzaklaşsın insanlar gece ormanda göletlerde kamp yapsın
hakan 1 ay önce
bataklığın içinde çıkmış doğal otlarımı izliycez? kardüze çıkıp iki fotoğrafla kayak merkezi haberi yapında bu seneyide atlatırsınız.
DÜZCE 1 ay önce
İKİ TAHTA ÇAKIP KUŞ CENNETİ DİYE YUTTURMASINLAR BAŞKA İLDE OLSAYDI ÇOKTAN DUDAK UÇUKLATICAK BİR ORTAM KURUP İL YARARINA ÜCRETLİ GİRİŞ OLMUŞTU DÜZCE KENDİ AÇLARINI DOYURAMADIKİ DEPRAMDEN BU YANA NASIL YAPSIN ODA VAR TABİKİ GELEN GİDEN YİYOR
Aslı 1 ay önce
Tuvaletleri berbat.cücelere göre yapılmış,eskimiş iyice bakım zamanı geçmiş bile ve çok pis.kantinde kimse yok,ilgilenende yok