banner851

banner955

ZORU BAŞARDILAR!

Düzce’de İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda gönüllü sağlık personeline yönelik UMKE Temel Eğitim Kampı ve Tatbikatı programı düzenlendi. 5 gün süren zorlu kampta, teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Sağlık & Çevre 01.10.2022, 17:30 01.10.2022, 14:40
787

26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında Düzce İl Sağlık Müdürlüğü UMKE Birimi tarafından, İl Ambulans Servisi Başhekimliği, Atatürk Devlet Hastanesi, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çilimli, Gölyaka ve Gümüşova ilçe hastaneleri ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinde görev yapan toplamda 35 gönüllü kursiyer UMKE Temel Eğitimi aldı.

İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yaklaşık 3 gün süren eğitimlerin ardından Temel eğitim Kampı düzenlendi.

Temel Eğitim Kampı’nda İl Ambulans Servisi Başhekimliği’nde görevli eğitim birimi personelleri ve UMKE eğitmenleri tarafından arama, kurtarma ve müdahale konularından kursiyerlere bilgiler verildi.

Eğitimlerde, dar alanlarda enkaz altı medikal müdahale ve kurtarma, olağan üstü afet durumlarında lojistik altyapı için çadır kurulumu, doğada hayatta kalma, yön bulma, eğitici ve zorlu parkurlarda zamana karşı ekipler arası yarışma, çoklu trafik kazalarında medikal kurtarma, triaj kuralları, olay yeri yönetimi, çığ, deprem, yangın, sel felaketinde medikal müdahale ve kurtarma, kimyasal biyolojik radyoaktif ve nükleer saldırı ve tehditlerde medikal müdahale, kurtarma, arınma ve ekipman, derin kuyu ve yüksek irtifada kurtarma, dağda arama kurtarma eğitim ve uygulamaları yapıldı.

İl müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Doğal afetler başta olmak üzere sağlık alanında kazazede ve yaralananların ihtiyaç duyduğu her anda, medikal kurtarmada etkin bir mücadele yürüten UMKE personelleri, aldıkları eğitimleri tatbikatlarla pekiştirerek güçlendirmiş, eğitim sürecini başarıyla tamamlayarak UMKE personeli olmaya hak kazandı. Eğitim tatbikatında yakın zamanda hayatını kaybeden, Yığılca İlçe Hastanesi’nde görevli ve aynı zamanda UMKE personeli olarak görev yapan Gülhan Çuhadar yâd edilerek anıldı.” bilgilendirmesi yapıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız