banner851

banner614

Acil Açılıyor mu?

banner619

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acilinin kapatılmasıyla ilgili haberlere İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Ercan açıklık getirdi.

banner846
Sağlık & Çevre 18.07.2008, 15:55
203
Acil Açılıyor mu?
banner844

Yaşanan hemşire sorunu nedeniyle sadece bir doktor ve bir hemşireyle acil durumdaki hastalar için hizmet vermeye başlayan Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi 14 Temmuz'da kapatılmıştı. Acilin kapatılmasıyla ilgili çeşitli yorumlar yapılmış önemli bir konumda bulunan hastane acilinin kapatılmasına büyük tepkiler gelmişti. Hastane yönetimi ise acildeki hemşire yetersizliği nedeniyle acili kapattıklarını ifade etmişti.

Yapılan açıklamalar ve tartışmalara Milletvekilleri de katılınca acilin kapanması konusu günlerce kamuoyunun gündeminden düşmedi. Acille ilgili en son açıklamayı ise İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Ercan yaptı. Ercan, bu konuda Ankarada girişimlere devam edildiğini yapılan girişimler sonucunda hastane acilinin tam kapasiteyle kısa süre içerisinde tekrar hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Yapılan açıklamalar ve hastane acilinin durumu hala netlik kazanmazken milletvekillerinin de konuya ilişkin girişimlerde bulunduğu ifade ediliyor.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu