banner851

banner614

AKA tatbikatı başarıyla tamamladı.

Kısa adı AKA olan Arama, Kurtarma ve Araştırma Ekibi tatbikatlarına devam ediyor. Ekip, depremlerin ardından örgütlenmişti.

banner619
Sağlık & Çevre 14.06.2009, 11:00
200
AKA tatbikatı başarıyla tamamladı.

Marmara depreminin ardından örgütlenen Arama Kurtarma ve Araştırma yani AKA Düzce'de de tatbikatlarına devam ediyor. Ekip, Cedidiye Mahallesi Celal Kasapoğlu Caddesi'nde akşam saatlerinde yaptığı eğitim amaçlı tatbikatta enkaz alanındaki bodruma saklanan maket bebeği kurtarmaya çalıştı.

Alarm çaldığı gibi Aziziye Mahalllesi'nden hareket eden ekipler, kısa süre içerisinde olay yerine gelerek tatbikata başladı. Önce betonu kıran ekipler, demirleri de yanlarında getirdiği ekipmanlarla keserek uzun süren uğraşların ardından bebeği kurtarmayı başardı. Tatbikatta ekipmanların kullanımı sırasında sorunlar yaşanınca Düzce İtfaiyesi de AKA ekiplerine yardımcı oldu.

Marmara depreminin hemen ardından örgütlenen AKA, Marmara depreminde yakınlarını kaybeden deprem sonrası Arama ve Kurtarma çalışmalarında çalışmış yardım ekiplerinde görev almış gönüllülerden oluşan bir topluluktur.

Yorumlar (0)