banner851

banner614

Atıklar dışarıya çıkmaya engel..!

Havaların ısınmasıyla birlikte gübre sorunu da baş göstermeye başladı. Çevredeki çoğu köy sakini atılan gübrelerden çıkan kokular nedeniyle dışarıya çıkamıyor.

banner619
Sağlık & Çevre 12.06.2009, 19:26
198
Atıklar  dışarıya çıkmaya engel..!

Ozanlar köyü, Yeni Taşköprü, Tınaz, Bahçeköyü ve Gündolaması köylerinde bazı tarla sahibi vatandaşların tarlalarına gübre olarak kullandıkları hayvan dışkıları, köy sakinlerini mağdur durumda bırakıyor. Vatandaşlar tarlalara atılan hayvan dışkılarının havanın sıcak olması ile birlikte etrafa kötü kokular verdiğini ve sineklerin çoğaldığını söyleyerek şikayetlerini dile getiriyor.

Köy sakinleri akşam olunca evlerinin balkonlarında pis koku ve sinekler nedeni ile oturamadıklarını belirtirken, yetkililerden ilaçlama konusunda yardım istediler.
Köy sakinleri, tarlalarda gübre olarak kullanılan hayvan dışkılarının çok fazla olması nedeni ile etrafa mikrop saçtığını dile getirerek köyde yaşayan çocukların hasta olduğunu söyledi.

Ozanlarköyü Mollaoğlu Mahallesi mevkiinde yol kenarlarına atılan hayvan dışkıları ise yapılan vurdumduymazlığın boyutlarını gözler önüne seriyor.

Yorumlar (0)