banner851

banner614

Bayram; “Kaçak yapılaşmaya izin yok.”

Düzce'de kaçak yapılaşmanın önüne geçmek isteyen Belediye konuyla ilgili ekipler oluşturdu. Konuyla ilgili Belediye Başkanı İsmail Bayram açıklamalarda bulundu.

banner619
Sağlık & Çevre 29.08.2009, 18:22
124
Bayram; “Kaçak yapılaşmaya izin yok.”

Düzce'de kaçak yapılaşmaya son vermek için çabalayan Düzce Belediyesi çalışmalarına hız verdi. Konuyla ilgili Belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzce'de kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini söyledi.

Düzce Belediyesi kaçak yapılaşmaya geçit vermemekte kararlı. İsmail Bayram, kaçak yapılaşma ile ilgili yaptığı açıklamada Düzce'de bu dönem kaçak binalara kesinlikle izin veremeyeceklerini ifade ederek ''2 ekip kurduk. Bunlar 7 gün aralıksız çalışıyorlar. Şehri kuzey ve güney olarak ikiye böldük. Geldiğimiz günden beri bunları ifade ediyoruz ve önemli bir konu. Biz bu dönemde kaçak yapı yaptırmayacağız. Her yapılan kaçak yapı Düzce'nin çirkinleşmesini sağlıyor. Düzceli hemşehrilerimizin bu konuda dikkat etmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Biz kimseye bina yapmayın demiyoruz. Ama gelsinler, belediyeye müracaat etsinler biz ne kadar kolaylık varsa kendilerine sağlayacağız. Yasal yollardan binalarını yapsınlar sadece bunu istiyoruz. Planlama aşamasında da çok hızlı hareket ediyoruz. Bazı bölgelerde planlama olmadığı için bazı vatandaşlarımız mecbur kalıyoruz diyorlar. Ama bunu bitirmek üzereyiz. Kaldı ki plansız alan olsa da yasal yollardan yapılması gerekiyor. Kaçak yapıları biz tespit ediyoruz, mühürlüyoruz ve daha sonra yıkılacak. Hem masraflara yazık hem de emeklere. Bu yüzden vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını istiyoruz. Biz kaçak bina yaptırmamakta karalıyız'' dedi.banner844
Yorumlar (0)