banner851

banner614

BELEDİYE ARAŞTIRDI

Düzce Belediyesi, son birkaç gündür bazı mahallelerde yaşanan kanalizasyon taşkınlarının sebeplerini araştırdı. Belediyeden yapılan açıklamada; Düzce'de özellikle yeni yerleşim bölgelerinde kanalizasyon için yapılan kaçak bağlantılar taşkınlara neden olduğu bildirildi.

banner619
Sağlık & Çevre 07.08.2015, 10:51
2920
BELEDİYE ARAŞTIRDI
Düzce Belediyesi tarafından kaçak kanalizasyon bağlantılarına yönelik tarama çalışmaları başlatıldı. Bunun için özellikle kırsal ve yeni yerleşim bölgelerindeki ahır ve müştemilat yapılar kontrol ediliyor. Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kaçak bağlantılar nedeniyle kanalizasyon içinde tıkanmaların oluştuğu bunun da taşkınlara sebep verdiği bildirildi. Kanalizasyon olan bölgelerde vidanjör ile müdahale yapıldığını belirten yetkililer konu hakkında şu bilgileri verdiler ' Kanalizasyon içinde ahırlardan kaynaklanan samanlar ve benzeri malzemeler çıkıyor. Bunlar kanalizasyonda tıkanmalara neden oluyor. Buna sebebiyet verilmemesi için kontroller sıklaştırılıyor'
Düzce Merkez Şehir Mezarlığı Orta Girişi 2. Kapı'nın hemen yanında mezarlık tarafında şehir kanalizasyon borusunun taşması üzerine ortalığı hem pislik hem de pis bir koku kaplamıştı.

Haber;S.KAŞKIR
Yorumlar (2)
C 6 yıl önce
Çok kaçak bağlantı var şikayet nereye yapalım tek no verin hepsini ihbar edeyim
düzce81 6 yıl önce
Madem kaçak bağlamışlar bırakın biraz pisliklerinde boğulsunlar...