banner851

banner614

BU HASTANE NE OLACAK?

1999 depreminde hasar gören Aziziye Mahallesindeki eski SSK Hastanesi ilgisizlikten çürümeye yüz tuttu. Bazı bölümlerinde poliklinikler olan bina, 1,5 Milyon TL. harcanmasına rağmen atıl vaziyette bekliyor. Hastane bu döküntü haliyle hizmet vermeye devam ediyor.

banner619
Sağlık & Çevre 08.11.2012, 18:52
203
BU HASTANE NE OLACAK?

SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devriyle beraber iki hastane tek bir yönetim altında toplandı. Toplandı toplanmasına ancak bu daha büyük bir karmaşayı beraberinde getirdi. Düzce Devlet hastanesi; depremden kalma prefabrik bir yapı, eski SSK binası ve Muncurlu binasıyla hizmet vermeye çalışırken, bu üçlü ama ayrı yapılar maalesef devlet hastanesinin en büyük sorunu haline geldi. Eski SSK hastanesi de bu sorunlardan biri.

Eski Düzce SSk hastanesi yeniden yataklı hizmet vermesi için 1,5 Milyon TL. harcanmasına rağmen atıl vaziyette çürümeye terk edilirken, depolarında deprem zamanında gelen medikal malzemelerin çoğunun kullanılmadan hurdaya ayrıldığı iddiaları ve binanın akıbeti hakkında bugüne kadar hiçbir açıklama yapılmadı.

Devlet hastanesinin bazı polikliniklerinin hizmet verdiği eski SSK bakımsızlıktan harap halde. 13 yıldır hala ne olacağı belli olmayan binanın dış görüntüsü kadar içi de içler acısı. Boyaları dökülen, doğramaları pas tutan hastane için neden bugüne kadar çözüm bulunamadığı  

Yorumlar (1)
Hasan 1 yıl önce
Eski acil ve ssk cevresinde varini yoğunu ortaya koymuş esnaf ve mülk sahipleri ve dükkan sahipleri ni bu kadar mağdur eden sonunu getiren duzceye hizmet etdiğini sanan yetkililer akp teşkilati bekleyin o insanlarin ahi yerde kalmaz