banner851

banner955

“Bu sağlıkta bir skandaldır.”

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi tarafından bir vatandaşa ultrasyon sırası için 10 Nisan 2009'a gün verilmesine tepki gösterdi

Sağlık & Çevre 31.10.2008, 16:34
202
“Bu sağlıkta bir skandaldır.”
banner1032

Atatürk Devlet Hastanesi'nde yaşanan radyolog sorunu vatandaşların zor durumda kalmasına neden oluyor. Bu konuda bir vatandaşın kendisine başvurduğunu belirten CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan'da olaydan duyduğu şikayeti dile getirdi. Kendisine yansıyan bir olayı araştırdığını, karşısına çıkan sonucun ise bir sağlık skandalı olduğunu ifade eden Tozan, AKP ' nin sağlıkta geldiği noktanın tirajı komik olduğunu söyledi.

Olayla ilgili olarak Tozan, “ karın ağrısı şikayeti ile hastaneye giden ve hepatit olduğu düşünülen hastanın üst karın bölgesinin ultrasonu istenmiş. Ancak ultrason için 6 ay sonraya gün verilmiş. Hasta bana geldiğinde 10 Nisan 2009'a gün verildiğini öğrenince acaba bir yanlışlık mı var diye ilgili birimi aradım bilgi almak için. Üç doktordan ikisi ayrıldığı için Nisan ayına kadar bütün randevular dolu cevabını aldım. Ben şunu söylemek istiyorum bu hasta kanser çıkabilir. Erken teşhiste kanserden hayat kurtarılıyor. Nisana yaklaşık altı ay zaman var. AKP'nin sağlıkta geldiği noktayı en trajik komik şekilde görüyoruz. Böyle bir mantık kabul edilemez. Siyasilerimizi ve hastane yönetimini göreve çağırıyorum.. Bu sağlıkta bir skandaldır. Siyasilerimizin kömür ve paket dağıtıp oy avcılığı yapmaları yerine bu tür hayati sorunları çözmesini bekliyorum.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu