banner851

banner614

BUNUN BEDELİNİ KİM...

banner619

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bugün itibariyle Türk Eczacıları Birliği ile imzaladığı İlaç Alım Protokolü'nü tek taraflı feshedeceğini bildirdi.

banner846
Sağlık & Çevre 17.12.2009, 17:11
116
BUNUN BEDELİNİ KİM...
banner844

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bugün itibariyle Türk Eczacıları Birliği ile imzaladığı İlaç Alım Protokolü'nü tek taraflı feshedeceğini bildirdiğini açıkladı. Konu ile ilgili Sakaya Eczacılar Odası Düzce Temsilcisi Kemal Demir'de açıklamalarda bulundu. Demir, ''Fesih tarihinin 16 Ocak 2010 olacağı, bu süre içinde hastaların eczanelerden ilaç almaya devam edebileceği'' belirti.
Yapılan eczane kapatma eylemlerin de bir işe yaramadığı görülürken 16 Ocak 2010 yani yaklaşık bir ay sonra vatandaşlar eczaneye gittiklerinde aldıkları ilacın parasının tamamını ödeyecek. Eczaneden alınan fatura ile Sosyal Güvenlik Kurumuna gidecek olan vatandaş parasını burdan tahsil edecek. Sakaya Eczacılar Odası Düzce Temsilcisi Kemal Demir ise bu uygulamanın o tarihe kadar normale dönebileceğini ya da uygulamaya geçse bile fazla sürmemesi gerektiğini söyleyerek "Devletimizin vatandaşı bu şekilde mağdur etmeyeceğine inanıyorum" dedi.

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu