banner851

banner614

Çamköy'de çöpler yollarda...

Uzun süre çöp depolama alanı olarak kullanılan Çamköy, çöp alanı olmaktan kurtulmuştu ama çöp kaynağı olmaktan bir türlü kurtulamadı. Çamköy'de şimdi de çöpler yol kenarlarına atılıyor.

banner619
Sağlık & Çevre 04.07.2009, 19:07
223
Çamköy'de çöpler yollarda...

Düzce Belediyesi tarafından, Çamköy yakınlarında Vahşi çöp depolama havzasına çöp dökülmesi sonucu koku yapması nedeniyle Çamköylülerin şikayetleri uzun zamandır gündemde yer aldı.

Şimdi de vatandaşlar çöp depolama alanının dışında kalan yol kenarına dökülen çöplerin sıkıntısını yaşıyor. Vahşi çöp depolama havzasının 100 metre ilerisinde yol kenarına dökülen çöpler yetkililerin duyarsızlığını da gözler önüne seriyor. Çöp depolama alanı olarak kullanılmayacağı söylenen Çamköy'de çöplerin haya yol kenarlarına atılması vatandaşların da şikayetlerine neden olurken yaşanan bu durum sağlık problemlerini de beraberinde getireceğe benziyor.

Çöpler, hem insan sağlığını olumsuz etkiliyor hem de çevre sağlığını. Ortaya çıkan kötü kokular da yaşanan durumun diğer boyutu. Bu konunun yaz ayları boyunca daha ne kadar devam edeceği ise şimdiden düşündürüyor.

Yorumlar (0)