banner851

banner614

ÇİZGİ FİLMLE ÖĞRENECEKLER

SGK, sosyal güvenlik konularında çocukları bilinçlendiriyor. Bugün Aziziye ilköğretim okulunda SGK tarafından hazırlanan kitap ve CD’ler dağıtıldı.

banner619
Sağlık & Çevre 02.10.2012, 16:40
188
ÇİZGİ FİLMLE ÖĞRENECEKLER

SGK, ilköğretim öğrencilerini, bilgilendirmek için ''Güven ve Yarışçı Çocuklar'' isimli çizgi film ve çocuk kitabı hazırladı. Öğrencileri sosyal güvenlik, sigortalı olmanın önemi ve kayıt dışı istihdamın zararları gibi konularda, sevilen çizgi karakterler yardımıyla bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla bastırılan kitap ve CD’ler, Düzce’deki okullarda da dağıtılmaya başlandı. SGK İl Müdürü Erkin Avcı, kurum müdürleri ile birlikte Aziziye İlkokulunda 4. Sınıf öğrencilerine Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından hazırlanan kitap ve CD’leri dağıttı. SGK İl Müdürü Erkin Avcı, dağıtılan kitap ve CD’ler ile çocuklara sosyal güvenlik bilincini küçük yaşta yerleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.
2 Bin 500 Adet Bastırıldı

Avcı, “Kurum başkanlığımız hazırladığı çizgi film ve hikaye kitabıyla çocuk yaşta sosyal güvenlik bilincini oluşturmak adına güzel bir çalışma başlattı. Bizde bu CD ve kitapçıktan 2 bin 500 adet bastırarak düzce genelinde dağıtmaya başladık. Okullarımızda ilkokul 4. Sınıf öğrencilerine dağıtıyoruz. Bunların dışında Akçakoca 200, diğer ilçelerimize de 125’er adet gönderdik. Buradaki faydayı gördükçe ileri yıllarda da bu kitap ve CD’leri bastırarak dağıtmayı düşünüyoruz. Hedefimiz sosyal güvenlik bilincini oluşturmak, küçük yaşlarda onlarda gelecek dönüşümler doğrultusunda kendimize yol haritası çizmek. Sosyal güvenlik haftası döneminde okullarımızda kompozisyon, şiir ve resim yarışmaları düzenliyoruz. Bu CD’lerden sonra daha kaliteli kompozisyonlar, Şiiler ve resimler geleceğini düşünüyoruz.”dedi.

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)