banner851

banner955

ÇÖPLÜĞÜN YANINDA KONFORLU BARINAK...

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu'nun sokak hayvanlarına yönelik kötü muamele ile suçladığı Yığılca Belediyesi'nden “Sokak köpekleri ile ilgili örnek çalışmalar yapıyoruz” ifadesi ile eleştirilere gönderme yapıldı. Açıklamada ayrıca belediye çöplüğünün yanında her türlü konforun oluşturulduğu barınaklarda köpeklere bakıldığı vurgulandı.

Sağlık & Çevre 07.03.2016, 16:03
1119
ÇÖPLÜĞÜN YANINDA KONFORLU BARINAK...

 Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcisi Şeyda Şenoğlu'nun hayvan haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Düzce Valiliği'ne şikayet ettiği ve soruşturma talep ettiği Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, iddialara yanıt için yazılı bir açıklama yaptı. Hayvan Hakları Savunucusu Şeyda Şenoğlu'nun “Toplanan köpeklerin akıbeti meçhuldür” diyerek bakımevinin olmadığını belirtmesi üzerine “Yığılca Belediyesi Sokak Köpekleri Barınağı” yazılı tabelanın fotoğrafını göndererek yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi:

“Hayvan dostu bir başkan profili...”

“Yığılca Belediyesi sokak köpekleri ile ilgili örnek denebilecek çalışmalar yapıyor. Belediye çöplüğünün yanına köpeklerin hem doğayla baş başa hem de her türlü konforun oluşturulduğu barınaklar köpeklere hizmet olarak sunuluyor. Belediye sokak köpeklerini kısırlaştırıyor, azgın köpekleri de  bayıltma sistemi ile etkisizleştirerek şehir merkezinden rahat edebilecekleri ortamlarına yani barınağa taşınıyor. Bakıldığı ve araştırıldığı zaman ortaya hayvan dostu bir başkan profili çıkıyor.”

“Belediyemizin kıt imkanlarına rağmen...”

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'in görüşleri ise şöyle yer aldı: “Onlar için ne kadar emek verdiğimiz ortada değil mi? Belediyemizin kıt imkanlarına rağmen hiçbir maddi fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Görevli arkadaşlar tarafından ilçedeki yemek artıkları düzenli şekilde barınaklara bırakılıyor. Köpeklerin su ihtiyaçları da aynı şekilde karşılanıyor. Kısırlaştırma işlemlerini de veteriner hekim eşliğinde yapıyoruz. Hiçbir hayvanımızın en ufak zarar görmemesi açısından gerekli özeni  gösteriyoruz. İmkanlarımız bu, daha fazlasını yapmak tabii ki de isteriz.” 

HABER;C.ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (11)
Efsane 7 yıl önce
Afiş bile eminim ki bir saatte yapılmıştır, plastikten ve yeni yapıldığı belli, herşey göstermelik
Düzceli 7 yıl önce
Kartal belediyesi köpekleri fişliyor sokağa bırakıyor barınağı yok bu köpekler bir araya geldiği zaman sokak da araçları kovalıyor insanlara korku salıyor yolda yürümek zor kartal belediye başkanı köpekle ilgili şikayetleri kesinlikle kabul etmiyor yağmurun altında hayvan yerde yatıyor çok üzücü bir durumdur ki chp nin özgürlük anlayışı bu özgür köpekler aç ve korunmasız başkanı tebrik ediyorum büyük çalışma yapmış yorum yapan arkadaşlar çevrenizde kaç barınaklı belediye var bir bakın sonra yorum yapın
SEVGİ 7 yıl önce
BASIN YOKAS SEVGİ YOK O HAYVANLAR AÇ GEZERKEN İÇİ SIZLAMAYANLAR BASINA HOŞ GÖRÜNMEK İÇİN GÜZEL İŞ YAPMIŞ GİBİ YAPIYORLAR.
ADNAN 7 yıl önce
Başkan işi çözmüş.Siyasetin ölçüsü haber olmaktan geçiyor.Bunuda Düzce İlinde yer alan Belediye Başkanları içerisinde en iyi Muzaffer Başkan yapıyor.En ufak bir çivi çaksa haber.Misafir ağırlasa haber.Ankara da birisine selam verse haber v.b.
Düzen siyasetini en iyi yapan Başkan.Yakında 1453 Yığılca proje lansmanını Ağaoğlu+Muzaffer Başkan görseli ile görebiliriz.
Efsane 7 yıl önce
Yalana bak yalana...
Düzceli 7 yıl önce
AKP'li hangi belediyeye elini atsan bir sorun çıkıyor. Kurcalamayan şu belediyelerin yapamadıkları işleri Düzce'den tiskindim valla.
veteriner 7 yıl önce
Bir başkan bu kadar özverli olur seni hayvan hakları ile suçlayanlar hiç bilirlermiki senin gariban köpeklere yemekler gönderdiğini
veteriner 7 yıl önce
Bir başkan bu kadar özverli olur seni hayvan hakları ile suçlayanlar hiç bilirlermiki senin gariban köpeklere yemekler gönderdiğini
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız