banner851

banner955

Deniz Güvenli...

Akçakoca sahillerinde yapılan kirlilik ölçümlerine göre, turistlerin büyük ilgi gösterdiği sahillerde kirlilik oranı standartların çok altında çıktı.

Sağlık & Çevre 06.07.2008, 17:25
220
Deniz Güvenli...

Akçakoca İlçe Sağlık müdürlüğüne bağlı Toplum Sağlığı Merkezi'nin yaptığı periyodik deniz suyu kontrollerinde alınan numunelerin incelenmesi sonuçlarına göre Akçakoca sahillerinde kirlilik olmadığı belirlendi.

Melenağzı ve Çayağzı köyü sahillerine kadar olan kıyılarımızda belirli bölgelerden alınan numunelerin tahlili sonucu hiçbir bölgenin deniz suyu belirlenen ölçülerin üzerinde çıkmadı. Hatta bazı bölgelerde zararlı madde oranının sıfır noktalarında olduğu görüldü.

Akçakoca Kaymakamlığı ve Akçakoca Belediyesinin gelecek yıl Akçakoca’ya mavi bayraklı plaj kazandırmak için başlattıkları ve sıkı bir şekilde takip ettikleri çalışmalar ilk sonuçlarını olumlu bir şekilde vermeğe başladı.

Toplum Sağlığı Başkanlığı kurduğu bir ekiple bu çalışmaları planlı bir şekilde sürdürürken, kirliliğe neden olan kişi, kurum ve kuruluşları belirleyip cezai müeyyideleri uyguluyor..

 

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız