banner851

banner955

Devlet Hastanesi'nde radyolog krizi

Ultrasona girmek isteyen hastalar, Atatürk Devlet Hastanesi'nde sadece bir radyolog olduğu için aylarca beklemek zorunda kalıyor.

Sağlık & Çevre 14.10.2008, 12:47
216
Devlet Hastanesi'nde radyolog krizi

Düzce'nin sağlık yükünü karşılayan hastanelerden biri olan Atatürk Devlet Hastanesi'nde bu günlerde radyolog krizi yaşanıyor. Özellikle sağlık sorunları nedeniyle ultrasona girmek isteyen vatandaşlar, hastanede sadece bir radyoloğun bulunması nedeniyle aylarca randevu sırasını beklemek zorunda kalıyor.

İhtiyaca göre hastane de 6 radyoloğun bulunması gerekirken hastane de sadece bir radyolog hasta talebini karşılıyor. Bu konuda Düzce Valiliği de harekete geçerek Sağlık Bakanlığına defalarca sorunun yazıldığı dilekçeyi yollarken Bakanlık tarafından, yaşanan sıkıntıya hala bir cevap gelmedi. Hastaneye giden hastalar ise ultrasona girebilmek için en az 5 ay bekliyor.

Yaşanan sorunun daha ne kadar devam edeceği ise Sağlık Bakanlığından gelecek cevabı beklerken hastalarda uzun süre sıra beklemek yerine Tıp Fakültesi ya da özel hastanelere giderek taleplerini buralarda karşılıyor.

banner844
Yorumlar (0)
22
açık