banner851

banner955

Doktorsuz ambulansla hastane hastane dolaştı.

Düzce'de rahatsızlanan ve durumu ağır olduğu için doktorsuz ambulansla Kocaeli'deki hastaneye sevk edilen 1 yaşındaki Samet'in kalbi yolda durdu.

Sağlık & Çevre 14.10.2008, 17:52
206
Doktorsuz ambulansla hastane hastane dolaştı.

Osman ve Emine Çobantürk'ün 3 çocuğundan en küçüğü olan 1 yaşındaki Samet, kardeşleriyle oynarken soluk borusuna yabancı bir cisim kaçtı. Kardeşlerinin "Samet'e bir şeyler oluyor" çığlıklarıyla oğlunun yanına koşan anne Emine Çobantürk, oğlunun nefes alamadığını ve yüzünün morardığını gördü. Çocuğunun bir şey yuttuğunu sanan anne Çobantürk, kendi çabasıyla çocuğunun ağzındaki cismi çıkartmaya çalıştı. Çocuğunun daha da fenalaştığını gören anne, fırıncılık yapan eşini arayarak Samet'i Düzce Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

,Devlet Hastanesine getirilen Samet, durumu ağır olduğu için, Kocaeli Üniversiteti Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Doktorsuz ambulansla hastaneye sevk edilen Samet'in kalbi yolda durdu. Acil olarak Sakarya'daki Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne getirilen Samet'in duran kalbi, yapılan müdahalelerle yeniden çalıştırıldı. Yaşam destek ünitesine bağlanan Samet, doktorlu ve tam donanımlı bir ambulansla yeniden Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Çocuk Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alınan Samet, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Yorumlar (0)
24
açık