banner851

banner614

DܒDE TÜMÖR OPERASYONU

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Nöroşirürji Anabilim Dalı ekibi, 30 yaşındaki erkek hastanın beyinde su toplanmasına yol açan tümör dokusunu Türkiye ve dünyanın belli merkezlerinde gerekli bilgi ve deneyimi olan ekiplerce yapılabilecek bir yöntemle aldı.

banner619
Sağlık & Çevre 08.10.2012, 16:25
237
DܒDE TÜMÖR OPERASYONU

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Nöroşirürji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Soner Duru ve ekibi, 30 yaşındaki erkek hastaya başarılı bir beyin tümörü ameliyatı gerçekleştirildi.
Ameliyat hakkında bilgi veren Doç. Dr. Soner Duru; “ 30 yaşındaki erkek hastanın beyninin 3. karıncığının içine beyinde su toplanmasına yol açmış tümör dokusu nöroendoskopik yöntemle tek bir delikten girilerek boşaltıldı.”dedi.
Gelecek patoloji sonuçlarına göre hastanın ek tedavisi düzenleneceğini belirten Duru, Nöroendoskopik yöntemin Türkiye ve dünyanın belli merkezlerinde bu konuda bilgi ve deneyimi olan ekiplerce yapılabilecek bir yöntem olduğunun altını çizdi.
 Ameliyattan sonra 3. gün hastanın servisteki odasına alındığını söyleyen Duru, “Ameliyat öncesi bilinci bozuk olan hastanın bilinci açık ve ameliyat öncesi olan nörolojik bulguları belirgin olarak düzeltildi. Hastanın genel durumu iyi klinikte takibi devam etmektedir” dedi.

Yorumlar (0)