banner851

banner614

DÜZCE KARPUZU GÖZDE

banner619

Mevsim itibariyle piyasaya çıkan Düzce Karpuzu yol kenarlarında üretici tarafından satışa sunuldu. D-100 Karayolu etrafında tezgah kuran üreticiler Düzce Karpuzu'nun özelliğini bilmeden satış yapıyor..Ancak alıcı Düzce Karpuzunun özelliğini satıcıdan daha iyi biliyor.

banner846
Sağlık & Çevre 13.08.2015, 18:03
1916
DÜZCE KARPUZU GÖZDE
banner844

Düzce karpuzu nihayet tezgahlarda..Mevsim itibarıyla yavöaş yavaş tezgahlarda "yerli karpuz" olarak yansıyan Düzce Karpuzunu en çok üreticiler kendi imkanlarıyla yol kenarlarında satışa sunuyorlar.

Karpuzu daha çok kendi çaplarında traktör kasalarında satışa sunan üreticiler, yoldan gelip geçenlerin ilgi odağı oluyor.Bursa'ya özel aracıyla giderken "Yerli Karpuz" levhası gören bir misafire "Düzce Karpuzunu neden tercih ettiğini sorduk.."Düzce karpuzunu aroması yüksek olduğu için alıyoruz " diyen misafir alıcı aldığı kanpuzları Bursa'ya getirdi

Karpuz alanın "aroması yüksek" diyerek tercih ettiği Düzce Karpuzu hakkında üreticinin yeterli bilgiye sahip olmadığı gözlerden kaçmıyor.Bu anlamda Düzceli karpuz üreticisinin karpuzu diğer karpuzlardan ayıran özelliğinin ve güzelliğinin farkına varması ve bunu satış ve sunumlarda kullanması gerekiyor.

Haber:E.TAYHAN

Yorumlar (4)
karpuzcu ( isim veremeyel 6 yıl önce
uzun yıllardır duzcenın en kaliteli karpuzunu getiriyoruz memleketimize. düzce karpuzunun önem kaybetmesinin neden yanlış toprak kullanımıdır.bılınsız suni gubre kullanımıdır. ayrıca aroma vs özelliği yoktur. sadece cins farklı tohumun o kadar.
duzceli 6 yıl önce
Tohumlar orjinal Düzce tohumu ise tamam ama köylüler bile artık Israil''in hibrit tohumlarını kullanıyor. Köylü pazarlarında satılan domates salatalıkta bile tat yok.
M&T 6 yıl önce
Güzel bı haber kutluyorumm:)
ayşe vardar 6 yıl önce
karpuzu satan düzcelinin de karpuzun özelliğini bilmesi gerekir gerçekten doğru bir tespit teşekkürler.
23°
kapalı