banner851

banner614

Düzce, tarımı ele alınacak.

Özellikle havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte tarım çalışmaları da adından söz ettirdi. Bu kapsamda Düzce’de Üzümsü Meyveler Paneli yapılacak.

banner619
Sağlık & Çevre 25.04.2009, 19:12
212
Düzce, tarımı ele alınacak.

Tarımın önemli olduğu il olarak bilinen Düzce'de tarımsal çalışmalar kapsamında yapılması gerekenler ve verimli tarım yöntemlerinin öğrenilmesi konusunda çalışmalar devam ediyor. Özellikle üzümsü meyveler konusunda Tarım İl Müdürlüğü tarafından panel yapılacak.

28 Nisan 2009 Salı günü saat 14.00’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlenecek panelde Yalova Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünden Ziraat Doktoru Burhan Erenoğlu Üzümsü Meyveler Yetiştiriciliği konusunda; Özel Sektör temsilcisi Meriç Bıçakcıoğlu ise Üzümsü Meyvelerin Pazarlanması konusunda bilgi verecek.

Panelle ilgili açıklama yapan İl Tarım Müdürü Ayhan Ünal “Düzce’de çilek yetiştiriciliğini geliştirmek amacı ile geçen yıl İl Özel İdaresi ve çiftçi katkısı ile 55 üreticimize yönelik bir proje uyguladık ve başarılı neticeler aldık. Bu senede Çamköy’de 30 üreticimize yönelik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın destekleri ile bir proje uygulayacağız. Ayrıca 10 üreticimize yönelik İl Özel İdaresinin Destekleri ile Böğürtlen Yetiştiriciliği Projesi uygulayacağız. Bu işin uzmanlarının üreticilerimize bilgi vermesi amacı ile bir panel düzenledik. Üzümsü meyveler dünyada pazarı genişleyen ve talep gören ürünlerdir. Tarım ve Köyişleri Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda İlimizde bu ürünlerin üretimini geliştirmeyi arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (0)