banner851

banner614

Düzce’nin utanç kaynakları!...

İlimiz şehir merkezinde vatandaşın tuvalet ihtiyacını karşılayabileceğini düzgün bir tuvalet bulunmaması tepkilere yol açıyor.

banner619
Sağlık & Çevre 29.05.2008, 17:35
198
Düzce’nin utanç kaynakları!...

 Büyük Cami ve ardından umumi tuvaletlerin yetersizliğinden hareketle Asar Deresi boyunda yeraltına yapılan umumi tuvaletler pislikten geçilmiyor.

 

 Vatandaşın girmekten çekineceği kadar pis bir görünüme sahip olan  ve halk sağlığı açısından tehlikeye davetiye çıkartan bu tuvaletler ihtiyacı karşılamaktan çok uzak. Nitekim merkezde yaşanan tuvalet sıkıntısı nedeniyle anne ve babalar da dertli. Çocuklarını hastalık bulaşır endişesi taşımadan tuvalete götürebilmek istediklerini dile getiren vatandaşlar paralı olmasına da razı olduklarını ama temizlik aradıklarını ifade ettiler.

 

 Asar Deresi boyuna yapılan hatta şehrin göbeğinde görüntü yaratmaması için yer altına inşa edile tuvaletlerin içler acısı hali de şikayetlerin haklılığını ortaya koyuyor. Kokudan yanına varılamaz halde bulunan ve ilin aynası durumundaki umumi tuvaletler adeta bir utanç abidesi olarak duruyor.

 

 İlimizde yaşayan ve yolu çarşıdan geçen herkesin ortak kanaati ise tuvaletlerin temizlik sorununa kalıcı bir çare bulunması.

 

Yorumlar (0)