banner851

banner614

EĞİTİM ŞART!

banner619

Avrupa Birliği Sürecinin Çevre Alanına Katkıları bugün düzenlenen konferansta masaya yatırıldı. Vali Ali İhsan Su, çevre duyarlılığının önemine işaret etti ve toplum bilinci oluşturmak için eğitimin önemine vurgu yaptı.

banner846
Sağlık & Çevre 12.06.2014, 12:43
250
EĞİTİM ŞART!
banner844

 

Çevre Koruma Haftası Kapsamında Çevre Konferansı Düzenlendi. Avrupa Birliği Sürecinin Çevre Alanına Katkılarının konuşulduğu konferansa Vali Ali İhsan Su, Gümüşova Kaymakamı, Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, Sağlık İl Müdürü Bekir Necati Şimşek, Gençlik ve spor İl Müdür Feyzullah Dereci katıldı.


Konferansta Vali Ali İhsan Su Dünyada ve Türkiye’de en önemli gündem maddelerinden birinin çevre olduğunu hatırlattı ve Avrupa Birliğine girişi sürecinde çevre ile ilgili önemli maddelerin olduğunu vurguladı.

 

Vali Su, “Çevre duyarlılığının artırılması lazım. Biz kamu sektörü ve vatandaşlar olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Bize çok büyük görev düşüyor. Ancak toplum bilincinin de oluşturulması lazım. Buda vatandaşlarımızın eğitilmesinden geçiyor. Bunu yaptığımızda birçok sorunda giderilmiş olacak.” dedi.


Konferans Çevre Ve şehircilik İl Müdürü Ertuğrul Durak’ın açılış konuşmasıyla başladı. Durak, il müdürlüğü olarak mevzuat kapsamında yaptıkları denetimler hakkında bilgiler verdi.Avrupa Birliği İşleri Uzmanı Mustafa Aydın AB çevre politikaları, Çevre Şehircilik Uzmanı Elçin Ateş AB atık mevzuatı, Tuba Nur Kumral Çevre Yatırımları konularında sunumlar yaptı.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
25°
kapalı