banner851

banner614

"Ekiplerimize adres yanlış veriliyor."

TEM otoyolu Ballıca mevkiinde meydana gelen trafik kazası sonucu İl sağlık Müdürü Ersin Şimşek, eleştirilere hedef olan 112 acil servis ekipleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

banner619
Sağlık & Çevre 22.09.2009, 15:35
195

TEM Otoyolu Ballıca mevkiinde meydana gelen kaza sonrası 112 Acil Servis ekiplerinin olay yerine geç gelmesi ve 2 ambulansta da doktor bulunmaması nedeniyle eleştirilere hedef olması ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Ersin Şimşek, 112 Acil'e kaza ile ilgili 2 ayrı telefon geldiğini ancak iki aramada da vaka adresinin yanlış verildiğini vurguladı. İlk aramada kazanın Bolu-Gerede yolu üzerinde meydana geldiğinin bildirildiğini kaydeden Şimşek, “ Ekiplerimiz Bolu sınırında olması nedeniyle Bolu'daki ekiplerle hemen irtibata geçti. Ancak o bölgede kaza olmadığı bildirildi. İkinci aramada ise kazanın Bolu Dağı eteğinde meydana geldiği ihbarı yapıldı ve ekipler hemen olay yerine ulaşmak için yola çıktı. Fakat kazanın TEM Otoyolu Gölyaka mevkiinde olduğu anlaşılınca 2 ambulans da hemen olay yerine gitti ancak adreslerin yanlış verilmesi nedeniyle vakit kaybedilmiş oldu.” dedi.

İki ambulansında hekimsiz gelmesi nedeniyle yoldan geçen 2 doktorun kazazedelere müdahale etmesine de değinen Şimşek, “ Hekimli ambulans aynı dakikalarda meydana gelen bir başka kazaya müdahale ettiği için diğer kazaya yetişemedi. Ancak 112 Acil Servis'te görevli tüm personelimiz yapılması gereken müdahalelerde eğitimlidir ve bu nedenle her ambulansta doktor bulunmuyor. Bu vakada da ekiplerimiz gereken müdahaleyi şans eseri yoldan geçen doktorlar ile birlikte yapmışlardır. Doktorlar olaya müdahale etmeseydi de sağlık görevlilerimiz ilk müdahaleyi sorunsuz yaparlardı. Çünkü bu donanıma sahipler. “ diye konuştu.

banner844
Yorumlar (0)