banner851

banner955

"EL ATMA İMKANI VERİLMELİ"

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram geçtiğimiz günlerde Ankara'da katıldığı Türkiye'nin deprem gerçeği konulu panelde ay sonunda onarım süresi bitecek olan hasarlı binalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık & Çevre 15.12.2009, 17:36
194

31 Aralık tarihinde onarımları için verilen yasal sürenin sona ereceği hasarlı binaların durumu ne olacak soruları halen cevap bulmuş değil.
Konuyla ilgili son açıklamalar Belediye Başkanı İsmail Bayram'dan geldi.
Ankara Gazi Üniversitesi'nde deprem gerçeği konulu panele katılan ve burada bir konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram çok sayıda üst düzey bürokrat ve deprem uzmanın katıldığı panelde özellikle deprem öncesi ve sonrası imar düzenlemeleriyle ilgili bilgiler verdi.Depremlerde hasarlı binalar için süre uzatımına rağmen halen tamiri yapılamamış yapıların bulunduğuna değinen Belediye Başkanı İsmail Bayram, ‘ 10 yıl geçmesine karşın, çok sayıda hasarlı bina onarılmadığı gibi, yıkılan binaların bulunduğu arsaların hukuki sorunu da çözümsüzlük içindedir’ dedi. Bu tür arsalarda imar düzenlemelerinin yapılamadığını belirten Başkan Bayram bu konuda şu görüşlere yer verdi, “ Boş kalan arsaların durumu hukuki açıdan düzenlenmesi gereken bir süreç. Şehrin en değerli yerlerinde bu tür arsalar bulunmaktadır. Dolayısıyla bunlar değerlendirilememektedir. Hukuki düzenlemelerin çözümsüzlüğünden dolayı halen boş arsalar sorunu ile mücadele ediyoruz”. Belediye Başkanı İsmail Bayram, belediyelerin bu konuda yetkili olması gerektiğine dikkat çekti ve ‘ yasal düzenleme ile belediyelere bu konuda el atma imkanı tanınabilir’ dedi.


Yorumlar (0)
18
açık