banner851

banner614

En İlginç Kene Vak'ası!

banner619

Bolu'da bir ameliyat sırasında hastanın sırtında kene gören hemşire iğneyi önce kendine, sonra ameliyatta bulunan bir doktor ve hemşireye sapladı.

banner846
Sağlık & Çevre 07.08.2008, 18:20
210
En İlginç Kene Vak'ası!
banner844

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi nedeniyle kenelerin yarattığı panik, zaman zaman akla hayale gelmeyecek olayların yaşanmasına neden olabiliyor. Milliyet'in haberine göre Bolu Köroğlu Devlet Hastanesinde bir ameliyat sırasında hastanın sırtına yapışmış bir kene gören hemşire, ameliyat iğnesini kendisine ve yanında bulunan bir doktor ve hemşireye sapladı.

Daha önce bir hemşirenin Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle hayatını yitirdiği Köroğlu Devlet hastanesi'nde yaşanan olayda, Üroloji servisinden bir doktor ve iki hemşire bir kadın hastayı ameliyata aldı. Ameliyat sırasında hastanın sırtına yapışmış bir kene gören hemşirelerden biri elindeki ameliyat iğnesini önce kendine, daha sonra da yanındaki doktor ve hemşireye sapladı.

Ameliyatın tamamlanmasının ardından Doktor izne ayrılırken, iki hemşire de kontrolden geçmek üzere Ankara Numune Hastanesi'ne sevkedildi. Hastanın sırtındaki kenenin çıkarıldığı ve yapılan tahlillerin ardından taburcu edildiği de öğrenildi.

Yorumlar (0)
18°
açık