banner851

banner614

Gölgelere Akın Var!

Son günlerde iyice yükselen hava sıcaklıkları vatandaşların kendilerini gölgeliklere ve deniz kenarına atmasına neden oldu.

banner619
Sağlık & Çevre 29.06.2008, 16:06
181
Gölgelere Akın Var!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, hafta tatili ile birleşince serinlemek isteyen vatandaşlar deniz sahilleri ve parklara akın etti.

Avni Akyol parkında havuz başındaki banklar vatandaşların dinlenmek için tercih ettiği yerlerin başında gelirken, ağaçların gölgelerindeki çimenlerde serinlemeye çalışan vatandaşlar da ilginç görüntüler oluşturdu. Öte yandan park çevresinde ticaretini yapan esnaf da işlerinin açılması nedeniyle oldukça memnun oldu.

Biraz daha hallice olanlar ise soluğu Akçakoca'da, Karadeniz'in serin sularında aldı. Plajlarda açılan şemsiyeler deniz kenarında bir çiçek tarlasını andırırken, “karadeniz'in Bodrum'u”olarak anılan ilçedeki turistik tesislerin işletmecilerinin de işleri açıldı.

Sıcak havanın önümüzdeki hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üzerinde geçmesi beklenirken, haftanın son günlerine doğru sıcaklıkların bir miktar düşmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)