banner851

banner614

Göz önünden, göz ardına

banner619

Yıllardır Düzce'ye hizmet veren Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisinin önünde bulunan laboratuvar acilin arka tarafına taşındı.

banner846
Sağlık & Çevre 16.08.2008, 12:24
195
Göz önünden, göz ardına
banner844

Atatürk Devlet Hastanesi yaşanan depremlerde ağır hasarlar aldı. Acil servisin önünde bulunan binada hasar görünce depremler sonrasında buraya laboratuvar olarak kullanılmak üzere bir prefabrik yapı oluşturuldu. Bu yapı ile hem acil girişindeki sıkışıklığın önüne geçilmesi düşünülmüş hemde laboratuvar hizmetlerine daha kolay ulaşılması planlanmıştı.

Aradan geçen 9 yılla birlikte prefabrik yapının ömrünü tamamladığı gerekçesi ile kaldırılması planlandı ve laboratuvar prefabriği boşaltılarak laboratuvar, acilin arka tarafındaki alana taşındı. Göz önündeki prefabrik yapıdaki laboratuvar binası için kaldırılma kararı alınırken ,laboratuvar malzemelerinin taşındığı alanında prefabrik yapıdan oluşması ise dikkatlerden kaçmadı.

Artık laboratuvar işlemleri Acilin en arka kısımındaki bu alandan karşılanacak. Laboratuvar hizmetinin daha ne kadar prefabriklerle verileceği ve prefabriklerin bu duruma daha ne kadar dayanabileceği de belirsizliğini koruyor.

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu