banner851

banner614

İl Başkanı Hastanelerle İlgili Soruları Yanıtladı

banner619

Fidanlık arazisine yapılan 300 yataklı hastanenin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Peki 3 yıl sonra tamamlanacak olan bu hastaneniniçi nasıl dolacak? İşte bu soruyu AK Parti Düzce İl Başkanı Fevai Arslan yanıtladı.

banner846
Sağlık & Çevre 18.11.2010, 11:03
201
İl Başkanı Hastanelerle İlgili Soruları Yanıtladı
banner844

300 yataklı Düzce Atatürk Devet Hsatanesi'nin çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladı. Ihaleleyi alan firma hastaneyi yaklaşık 3 yıl sonra bitirecek. Peki mevcut hastanedeki araç gereçler yeni yapılan hastaneye yetecek mi? Yoksa yeni tıbbi techizat alınacak mı? İşte bu soruların cevabını AK Parti Düzce İl Başkanı Fevai Arslan yanıtladı. Hastane inşaatı bittikten sonra şuanki mevcut hastanenin tıbbi techizatının yeni yapılan hastaneye aktarılcağını söyleyen Arslan, yetmeyenler olursa bu hastaneye hangi tıbbi techizat cevap verecekse bu konuda hiç sorun yoktur. Bakanlığımız yeni bir ihale yoluyla eksikleri giderip bize teslim edecektir. 300 yataklı hastaneye ne gerekiyorsa bu yerine getirilecektir. Kimsenin şüphesi omasın dedi.

Yığılca Hastanesi'nin Arazisi Çevre Düzeni Planına İşlenmemiş!

Yığılaca'ya yapılacak olan hastane konusuna da değinen Arslan, hastanenin yapılacağı arazinin Yığılca Belediyesi tarafındnan planlamasının yapıldığını ancak çevre düzeni planına işlenmediğini söyledi. Arslan; “Çevre düzeni planına işlenmesi için Yığılca Belediye meclisinin karar alıp İl Genel Meclisi'ne göndermesi gerekir. Bu kararı belediye meclisi aldı mı? almadı mı? Bilmiyorum ama alındıysa İGM'nin ilk gündemine aldıracağım. Çevre düzeni planına işlenmesi için gerekli işlemin yapılması İGM meclisine düşer. Buda sağlık konusu olduğu için ivedi bir şekilde geçecektir.” dedi.

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)