banner851

banner614

İTFAİYEDEN UYARI!

Düzce’de her yıl sıkça rastlanan yangın ve zehirlenmelerin çoğunluğu soba bacalarının temizlenmemesinden kaynaklanıyor. Temizlenmeyen soba bacaları yangınlara ve zehirlenmeler yoluyla insanların ölümüne neden oluyor. Düzce İtfaiye Müdürlüğü, kış sezonu ile birlikte tehlikenin arttığını bildirerek vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

banner619
Sağlık & Çevre 27.11.2012, 14:50
119
İTFAİYEDEN UYARI!

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından, 2012 yılında baca kaynaklı 15 yangın çıktığı bildirilerek, kış aylarında zehirlenmelerin ve yangınların artabileceği, önlenmesi için baca temizliğine özen gösterilmesi gerektiği kaydedildi.

Temizlenmeyen bacaların mutlaka baca, çatı ve bina yangınlarına neden olduğunu söyleyen itfaiye yetkilileri, bacasını temizletmek isteyen vatandaşların, belediye veznelerine 30 TL yatırmasının yeterli olacağını bildirirken, geçen yılki 50 TL’lik miktarın bu yıl 30 TL’ye düşürüldüğünü hatırlattılar. Ayrıca birden fazla baca bulunan binalarda diğer bacalar için de 10’ar TL ücret alınacağı kaydedildi.

Düzce İtfaiye Müdürlüğü, kış mevsimin gelmesinden dolayı baca yangınları ve karbonmonoksit zehirlenmelerinin artacağı göz önüne alınarak, vatandaşların gerekli duyarlılığı göstermelerini istedi.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)