banner851

banner614

KANTİNLERE DENETİM

Düzce Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından üç ayrı ekip oluşturularak merkezde bulunan ilköğretim ve liselerin kantinlerinde, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları, sağlık karneleri, gıda ürünleri ve hijyenik açısından denetleme yapıldı.

banner619
Sağlık & Çevre 20.10.2012, 12:04
247
KANTİNLERE DENETİM

Düzce Belediyesi Zabıta müdürlüğü tarafından merkezde bulunan ilköğretim ve liselerin kantinleri denetlendi. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel, uygulamanın periyodik olarak yapıldığını belirterek " Yıl içerisinde çeşitli dönemlerde, ilköğretim ve liselerin kantinlerinde denetleme yapılmaktadır. Denetlemelerde öncelikle öğrencilerin satın aldığı gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri ve tezgah koşulları açısından kontrolleri yapılmaktadır. Kantinlerde gazlı içecek satışı yasaklandığından bunların denetimi yapılmaktadır. Daha sonra da işyeri açma, kantin ruhsatı ve çalışanların sağlık karneleri denetlenmektedir' dedi.
Düzce'de okullardaki tüm kantinlerin denetim programı içinde bulunduğunu vurgulayan Tanyel, ' Okullarımızdaki kantinlerde tespit ettiğimiz eksiklikler olduğunda bunları tutanak altına alıyoruz ve yasal işlem uyguluyoruz' şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)