banner851

banner614

KARANTİNAYA ALINDI

Akçakoca hayvan barınağında yaşanan hayvan ölümleri, barınağın karantina altına alınmasına neden oldu. Barınakta 6 aylık karantina uygulaması başlatıldı.

banner619
Sağlık & Çevre 02.11.2012, 17:45
284
KARANTİNAYA ALINDI

Akçakoca belediyesi veteriner hekimi Yüksel Yılmaz ve Haytap Akçakoca temsilcisi Neşe Perihan Kulak’tan bir açıklama yaparak, hayvan barınağında 6 ay süre ile karantina uygulaması başladığını bildirdi.

Açıklamada, halktan özellikle bu süreç de sağ duyulu olmaları, haberli, habersiz, yavru ve köpek bırakmamaları istenirken, “ Akçakoca Geçici Hayvan Barınağımızda, aylardır süren, dönem dönem artış gösteren ölümler gençlik hastalığı kaynaklı olup ciddi bir karantina süreci gerektiriyor. Bu yüzden başka başka uzman veteriner görüşlerini de alınarak, barınağımız da 6 aylık bir karantina süreci başlatıyoruz.6 aylık bu dönemde dışarıdan hayvan alınmayacak, dışarıya da hayvan bırakılmayacak. Hayvanların tedavisi ve yaşamaları için bizler ve tüm hayvanseverler elimizden geleni yapıyor, kaybettiğimiz hayvanlar için üzülüyoruz.Çünkü ölümleri çok acılı ve sancılı oluyor.Üzücü bir süreç yaşamamak için, 6 aylık karantina dönemine saygı duyulmasını, barınak dışındaki hayvanların, doğal ortamlarında beslenme ve tedavilerinin yapılmasını öngörerek, çalışmalarımızı bu şekilde sürdüreceğimizi, önemle duyuruyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)