banner851

banner955

Kazak ve Şemsiyeleri hazırlayın!

Devlet Meteoroloji İşleri, gök gürültülü sağanak yağışların Batı Karadeniz Bölgesinde de görüleceğini ve sıcaklıkların düşeceğini açıkladı.

Sağlık & Çevre 20.09.2008, 12:43
196
Kazak ve Şemsiyeleri hazırlayın!

Uzun ve kurak geçen yaz mevsiminin sonunda geçtiğimiz günlerde başlayan yağmurlu havaların ardından gelecek olan yeni yağış dalgası hava sıcaklıklarını da düşürecek.

Devlet Meteoroloji işleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bu akşam saatlerinde Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de gök gürültülü sağanak yağışlar başlayacak. Yağışlı hava dalgası, yarından itibaren Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'de sürecek.

Yağışlı havanın hafta ortasına kadar yurdun büyük bölümünde etkisini sürdürmesi, hava sıcaklığının yarın yurdun iç ve batı kesimlerinde 2-4 derece azalması bekleniyor. Yarın, İstanbul, Kocaeli, Bolu, Düzce, Kastamonu ve Zonguldak illeri başta olmak üzere, Marmara'nın Doğusu, Batı Karadeniz, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de görülecek kuvvetli sağanak yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.

Batı Karadeniz Bölgesi'nde yarın Kuzeydoğu yönünden esen poyrazın etkili olması bekleniyor.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu