banner851

banner614

Kazma küreklerle istasyon tepkisi

Dört gün önce baz istasyonu yapılmasına karşı çıkan Sancaklar Mahallesi 'nde oturan vatandaşlar istasyon için açılan çukuru bugün kapatmaya çalıştı.

banner619
Sağlık & Çevre 30.12.2008, 16:04
187
Kazma küreklerle istasyon tepkisi

Bundan dört gün önce mahallelerine baz istasyonu yapılmasını istemeyen Sancaklar Mahallesi Emiral Caddesi Poyraz Sokak sakinlerinin tepkisi üzerine sokağa çevik kuvvet ekipleri gelmişti.

İstasyonun yapılması için çalışmalar devam edince sokak sakinleri bu seferde kazma kürekleri eline alarak istasyonun yapılması için açılan çukuru kapatmaya çalıştı. Kadın erkek, genç yaşlı demeden hep birlikte açılan çukuru kapatmaya çalışan sokak sakinleri tepkilerini de dile getirmeyi unutmadı.

Yapılan baz istasyonuna tepki gösteren sokak sakinleri de “Biz artık geceleri sıkıntıdan uyuyamıyoruz. Eğer bu baz istasyonu yapılırsa ciddi sağlık sorunları yaşayacağız. Çocuklarımızın sağlığıyla oynanmasına izin vermeyiz. Baz istasyonunun sokağımıza kurulmasına izin vermiyoruz. İnsanların sağlığı hiçe sayılıyor. Bu baz istasyonu ile ilgili gerekli araştırmaları yaptık. 20 kaynaktan 18'i baz istasyonunun zararlı olduğunu söylüyor. Bu şekilde bu istasyonun kurulmasını istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)