banner851

banner614

Keneler pikniklere engel olamadı.

Özellikle geçen yıl adını duyuran Kırım Kongo Kanamalı Ateşi'ne neden olan keneler, bu yıl vatandaşları yıldıramadı. Kenelere rağmen vatandaşlar piknik alanlarına akın etti.

banner619
Sağlık & Çevre 21.06.2009, 17:53
188
Keneler pikniklere engel olamadı.

Düzceli piknikçiler kenelerden korkmuyor. Geçen yıl ve bu yıl adından sözettiren kene hastalıklarına rağmen piknikçiler huzurlu bir şekilde pikniklerine devam ediyor. Hafta sonlarını mesire alanlarında piknik yaparak değerlendiren aileler, kenelerden korkmadıklarını ve kenelerin piknik yapmalarına engel olamayacağını dile getiriyor.

Hafta sonu tatili için aileleri ile piknik yapmaya giden vatandaşlar, keneler için herhangi bir önlem almadıklarını söyledi. Vatandaşlar, keneler yüzünden Türkiye'nin çeşitli illerinde hatta komşu il Bolu da da ölümler yaşandığını, ancak Düzcede böyle bir tehlike olmadığı için önlem bile almadıklarını dile getirdi.

Kenelerin insan vücuduna girdiğini, ancak zararsız olduğunu belirten piknikçiler, keneden korkmadıklarını söyledi. Sadece büyükler değil, pikniğe giden ailelerin çocukları da kenelerin zararsız olduğunu söyleyerek, kenelerden korkmadıklarını ifade etti.

banner844
Yorumlar (0)