banner851

banner614

KETEM HALKI BİLİNÇLENDİRİYOR

banner619

Düzce Kanser teşhis merkezi KETEM,2012 Kadın Kanser Yılı dolayısıyla halkı bilinçlendirmek amacıyla bir stant açtı. Yıl boyunca halka yönelik çalışmaların bir bölümü olan stantta, broşürler dağıtılarak kanserde erken teşhisin önemi anlatıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 06.04.2012, 19:20
230
KETEM HALKI BİLİNÇLENDİRİYOR
banner844

KETEM bugün Spor sokak çıkışında, 1-7 nisan arası kutlanan kanser haftasında insanları bilinçlendirmek, KETEM’i halka tanıtarak taramalarla ilgili bilgiler vermek amacıyla bir stant açtı.

KETEM Sağlık Kanser Kontrol Bilim Sorumlusu Suzan Duman,  Standın amacını anlatırken ayrıca çeşitli kurumlarda halka yönelik eğitimler düzenleneceğini söyledi.

Duman, “ Aynı zamanda 2012 yılı da bakanlığımız tarafından kadın kanser yılı olarak belirlendi. Yıl boyunca benzer etkinliklerimiz olacak. Okullarda, iş merkezlerinde, fabrikalarda ve halk eğitim merkezlerinde halka yönelik eğitimler gerçekleştireceğiz. KETEM Muncurlu devlet hastanesinde hizmet veren birinci basamak sağlık merkezimizdir. Kanser, teşhis tarama merkezi olarak hizmet veriyor. Burada aynı zamanda sigara bırakma polikliniğimiz var. Sigara bırakmak isteyenlere danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Kadın ve erkeklere yönelik ileri kanserlerde ücretsiz tarama stantlarımız var. Bu hizmetler ücretsiz vermekteyiz. Vatandaşlarımız randevu alarak ücretsiz taramalarını yaptırabilirler.” Dedi.

Yorumlar (0)