banner851

banner614

KOMİSYON TALEP EDİLDİ

Çevre Mühendisleri Odası’nın ‘Hava Kirliliği 2015’ raporu TBMM’ye taşındı. TBMM’ye sunulan araştırma önergesinde Düzce’nin de içindeki bulunduğu bazı illerde hava kirliliğinin kritik seviyeyi aştığına dikkat çekilerek bu konuda komisyon oluşturulması talep edildi.

banner619
Sağlık & Çevre 07.02.2016, 12:22 07.02.2016, 12:44
1247
KOMİSYON TALEP EDİLDİ

 CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve arkadaşlarının imzalarıyla ‘90’ların başındaki hava kirliliği probleminin kentlerimizde tekrar hortladığı’ ifade edilerek TBMM Başkanlığına araştırma önergesi sunuldu. 

DÜZCE’DE HAVA KİRLİLİĞİ KRİTİK SEVİYEYİ AŞTI’

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Başkanı Baran Bozoğlu tarafından hazırlanan raporun paylaşıldığı önergede Türkiye‘deki hava kirliliğinin özellikle belli bölgelerde kitlesel hastalıklara neden olabilecek seviyelere ulaştığı kaydedildi. Türkiye`deki hava kirliliğine dair hazırlanan raporda; İstanbul, Ankara, Bolu, Edirne, Düzce, İzmir ve Iğdır‘da hava kirliliğinin kritik seviyeyi aştığını, ülkemizde belirlenen sınır değerlerin, AB ve Dünya Sağlık Örgütü‘nün belirlediği sınırlarla uyumlu olmadığı, bizdeki değerlerin AB sınır değerlerinin yaklaşık iki katı olduğu belirtildi. Ayrıca; Ankara, İstanbul, Bolu, Keşan, Düzce, İzmir ve Iğdır‘da Dünya Sağlık Örgütü raporlarına göre kritik seviyenin çoktan aşıldığı da yine raporla ortaya konuldu. İlgili tespitler TBMM’ye sunularak bir araştırma komisyonu kurulması talep edildi.

‘EKONOMİK SIKINTILAR HAVA KİRLİLİĞİNİN NEDENİ’

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’nın hazırladığı ‘Hava Kirliliği 2015’ raporunda ayrıca ‘doğalgazın yaygınlaşmasına rağmen bu sorunun tekrar ortaya çıkması ve daha da kritik hale dönüşmesinin’ temel nedeninin ekonomik ve toplumsal sebepler olduğu ifade edildi.

Haber;S.KAŞKIR

banner844
Yorumlar (7)
Düzceli 6 yıl önce
Düzcenin hava kalitesi ölçüm değerlerinde sınırı aşan parametreleri ve yıllık gidişatı izlediğinizde ana sorunun ısınma değil sanayi kaynaklı olduğu açıkça görülüyor. Hangi sanayi kuruluşlarının havayı kirlettiği ise zaten çıplak gözle görülüyor, ölçüme bile gerek yok. Sağlık konusunda böyle bir vurdumduymazlık akıl alır gibi değil. http://www.havaizleme.gov.tr/Default.ltr.aspx adresinden hava ölçüm değerlerini online olarak takip edebilirsiniz.
sahte vatandaş 6 yıl önce
öyle böyle yorum yap diyorsun da, sadece bu hava kömürle mi kirleniyor sende kış mevsiminde güneş gözlüğü ile bakma.. bende oyumu verdim veriyorum ama her işlerinde arkalarında durduğum gibi yanlışlarında da karşılarına dikilirim. unutma bir olayın tamamı tek bir yöne kayarsa kendini dünyanın hakimi sanar diğer partilerden farkı kalmaz. zaten yanlısı çok herkes herşeye göz yumarsa bu parti geçen seçimlerde ki gibi tekrar gider tek başına iktidar olamaz. olsada yanlış işlere yönelir ne kadar destekleyenler olsa da bi o kadar kendi içinde eleştirenler olmalı... yoksa adam olmaz böyle zaten seçiliyoruz hükmediyoruz biz bitaneyiz evin tek gelini gibi olmaz...
Tayfun 6 yıl önce
Şehrin içinde fabrika bacaları zehir saçıyor ama kimsenin umurunda değil
vatandaş 6 yıl önce
merak ediyorum akparti hükümeti doğalgazı getirmeseydi,kalıcı konutların eski halini düşünemiyom,,sayın r.r ve sayın düzceli rumuzlu arkadaş..gerçekleride unutmayın...kömürlü sistem..akpartiye bundan veriyoz,çünkü gerçekleri söylemiyosunuz..gaz bu ülkeye 2000 yılında gelmedi.90 lara dayanıyor,niye diğerleri getirmedi.büyük şehirler haricinde kimsede gaz yoktu..şuan 60 üzerinde ilde gaz var..KİM çevre düşmanıymış o zaman..öyle yorum yap..
Düzceli 6 yıl önce
Hava kirliliğimi?Hikmet Keskin hava kirliliği yok dediyse yoktur:)Show yapıyor bu CHP.
r.r 6 yıl önce
AKP milletvekilleri ve belediye başkanı, il başkanı bi işi başarıp bi yerlere götürüp sorunu duyuramazken elin CHP si yaptı utanın kendinizden her dönem 3 vekil çıktı ama icraat çıkmadı. kendinizden utanın bu şehri terk edin bi zahmet bi dahaki seçimlerde o belediye başkanına asla zaten de diğer vekillerden de ümidi kestim çöpe atsam daha değerliymiş oyum gördük....
murat 6 yıl önce
hava kirliliğinin düzcedeki felakete varan etkisine muhakkak tedbir alınması lazım,,kimsenin bu olayı örtbas etme gibi bir ihaneti olmaması gerekir zira artık kaybedilecek zaman kalmadı....