banner851

banner955

MECLİS RAPORU AÇIKLANDI

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin raporuna göre, en çok işçi ölümü olan illerden biri Düzce çıktı. temmuz ayında 6 kişinin hayatını kaybettiği kaza Düzce’nin temmuz ayında işçi ölümlerinde ilk sıralarda yer almasına neden oldu.

Sağlık & Çevre 05.08.2014, 11:58
197
MECLİS RAPORU AÇIKLANDI

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, basın ve meslek örgütlerinden derlediği veriler ışığında hazırladığı Temmuz ayı raporunu açıkladı. En çok tarım, inşaat, metal, belediye/genel işler ve gıda işkollarında yaşanan ölümlerin en yaygın illeri Düzce, İstanbul, Kocaeli ve Muğla çıktı.


Rapora göre İşçi ölümlerinin en çok tarım, inşaat, metal, belediye/genel işler ve gıda işkollarında yaşanıyor. Basın ve meslek örgütlerinden derlenen raporda Temmuz ayında yaşamını yitiren 123 çalışanın 97'sinin işçi, memur statüsünde çalışan ücretlilerden; 23'ü çiftçilerden/küçük toprak sahiplerinden ve 3'ünün de kendi hesabına çalışanlardan/esnaflardan oluşuyor.


İşçilerin en çok trafik/servis kazaları, ezilme ve düşme nedeniyle yaşamını yitirdiğine dikkat çekilen raporda, trafik, servis kazası nedeniyle 33, ezilme, göçük nedeniyle 26 işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

 

Haber: S. Kaşkır

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)